МарицаФутбол

Атлетик Куклен излъга Марица като домакин

Марица загуби с 1:0 гостуването си на “Атлетик” (Куклен).

Домакините изглеждаха пределно мобилизирани за мача и стояха добре на терена. Маричани бяха по-техничния отбор и имаха доста изгодни за гол ситуации, но не успяха да реализират своите положения и в крайна сметка тима на “Атлетик” спечели трите точки.

“Пиратите” имаха проблеми с неравния терен в Куклен. Освен това главният рефер Светослав Шехов не се представи на ниво.

Първото сериозно положение дойде пред вратата на домакините в 13-та минута. Силен изстрел на Борислав Караматев разтресе напречната греда на вратата на стража на “червено-черните” Емил Данчев.

В 22-та минута два последователни удара с глава бяха отправени по посока на вратата на Илия Николов, но стражът и защитниците пред него се справиха. Малко по-късно отново Борислав Караматев можеше да открие с шут от воле, но топката премина вдясно от вратата.

В 36-та минута пък домакините имаха шанс да излязат напред в резултата, но Илия Николов спаси удара на Юлиян Романов.

Второто полувреме започна равностойно, с положения и пред двете врати. В 59-та минута, влезлия преди минути Георги Георгиев отправи хубав удар, но топката излезе в аут. Минута по късно Илхан Ибрамчик стреля към вратата на Марица.

Топката се удари в играч, като промени траекторията си влизайки във вратата на “Марица”. След гола домакините имаха едва две положения до края на срещата. Те се прибраха в защита и разчитаха на редки контраатаки, както и на лежане по терена и бавене на играта.

В ответната атака Георги Георгиев се оказа на стрелкова позиция и се възползва от нея, но вратарят на “Атлетик” Данчев спаси. В 70-та минута удар на Венцислав Гюзелев премина покрай вратата.

В 74-та минута “Марица” изпусна да изравни, след като Георги Георгиев центрира към Алил Кардашев, който засече с глава, но топката премина на сантиметри от страничната греда. До края на срещата “маричани” опитваха всичко, за да изравнят, но липса на късмет в завършващата фаза не им позволи.

“Марица” заема 5-та позиция с 12 точки след този кръг, а “Атлетик” (Куклен) е 7-ми с 11.

В следващия 8-ми кръг “жълто-сините” приемат тима на “Свиленград”, който днес загуби като домакин от “Евроколеж” с 2:6. Срещата е на 24-ти септември (събота), от 17 часа, на стадиона в пловдивския квартал “Кършияка”.

“Марица”: Илия Николов, Алил Кардашев, Пламен Табаков, Мирослав Пушкаров, Красимир Иванов (капитан), Георги Арабаджиев (Аян Садъков), Даниел Спасов (Георги Георгиев), Петьо Димитров, Борислав Караматев, Димитър Юруков, Венцислав Гюзелев. Треньор: Стоян Димитров

“Атлетик” (Куклен): Емил Данчев, Георги Аврамов, Николя Домакинов, Никола Праматаров, Митко Ценовски (Иван Сливаров), Юлиян Романов, Васил Гуджев, Димитър Джонджоров, Илхан Ибрамчик, Станимир Ковачев (Мирослав Кайраков), Борислав Хаджиев (Костадин Лозанов). Треньор: Борислав Гюзлев

Съдийски състав: Гл.съдия: Светослав Шехов, асистенти: Деян Георгиев и Даньо Пенев; 4-ти съдия: Камена Георгиева; Делегат: Христо Бойчев всички от Пловдив

Жълти картони: Красимир Иванов, Алил Кардашев, Илия Николов (Марица); Борислав Хаджиев (Атлетик)