Започнаха поройно в събота и завършиха безголово в неделя – Желко Петрович не намери успеха при своя дебют

Ботев Пд започна с безголово равенство новия сезон в efbet Лига 2019/2020 г…

При официалния си дебют начело на “канарчетата” черногорецът Желко Петрович записа равенство 0:0 срещу новака в елита Арда в Кърджали. Срещата започна в събота, но завърши в неделя.

Причината бе наводненият терен и поройният дъжд, който засипа терена в Кърджали в съботния ден. След едва 4 минути игра главният рефер реши срещата да бъде прекратена. Според правилника на БФС двубоят трябваше да се доиграе точно 24 часа по-късно от същата минута, в който е бил прекратен.

Така в неделя двата тима излязоха да решат сблъсъка помежду си от 4-ата минута. Въпреки че условията бяха далеч по-добри, Арда и Ботев Пд не намериха аргументи да се победят и завършиха при скучновато безголово реми.

Иначе в съботния ден – в рамките на първите 4 минути, Ботев Пд създаде опасност за гол. В 3-ата минута Неделев намери Тайлон зад защитата на съперника. Бразилецът се измъкна, но не успя да отправи удар и топката му бе отнета.

В 12-ата минута Антон Карачанков получи топката в половината на Арда. Нападателят опита удар от дистанция, след като не бе атакуван от нито един съперников състезател, но кълбото премина в аут.

В 36-ата минута Пламен Крумов не успя да изнесе топката и буквално я подари на Антон Карачанаков. Той навлезе в наказателното поле, но си затвори ъгъла за удар. Все пак опита успореден на голлинията пас към Тейлон Кореа, който в крайна сметка не намери своя адресат.

6 минути след началото на втората част Арда отправи първия си точен удар в срещата. Илиша Сам овладя пред наказателното поле, обърна се и стреля, но топката прелетя над вратата на Георги Аргилашки.

В 56-ата минута Жоао Аморим стреля от дистанция, но Аргилашки протегна ръка и изби в корнер. След него не последва нищо опасно за вратата на Ботев Пд.

В 73-ата минута Дарко Глишич центрира отляво пред Аргилашки и зад защитата на гостите. Там Иван Коконов опита да насочи ефективно топката, но единствено я чукна извън очертанията на вратата.

В 87-ата минута Балтанов стреля от около 25 метра, но топката рикошира в тялото на защитник на Арда и излетя встрани. Така двата тима завършиха при 0:0 и поделиха точките в първия си мач от новия сезон.

Стартови състави:

Арда Кърджали: Иван Караджов, Венцислав Василев, Дарко Глишик, Деян Лозев, Пламен Крумов, Зоран Гаич, Жоао Аморим (Венцислав Бенгюзов 77′), Емил Мартинов, Румян Ховсепян (Радослав Василев 82′), Илиша Сам

Резерви: Николай Банков, Милен Стоев, Митко Кирилов Плахов, Петър Христов, Венцислав Бенгюзов, Александър Георгиев, Радослав Василев

Старши треньор: Стамен Белчев

Ботев Пд: Георги Аргилашки, Филип Филипов, Кристиан Димитров, Димитър Пиргов, Еберт Кардосо, Лъчезар Балтанов, Радослав Терзиев (Кристиан Добрев 72′), Филип ван Арнем, Тодор Неделев, Тейлон Кореа, Антон Карачанаков (Станислав Шопов 88′)

Резерви: Янко Георгиев, Родни Клустър, Костадин Ничев, Кристиан Добрев, Станислав Шопов, Иво Казаков, Лазар Марин

Старши треньор: Желко Петрович

Главен съдия: Станислав Тодоров