Да, Локомотив (Пд) мисли само за Купата – преклони глава пред Дунав

Локомотив (Пловдив) загуби от Дунав като гост с 0:2 в среща от 30-ия кръг на Първа професионална лига. Попаденията за русенци реализира Драгош Фирцулеску (4, 40).

Играчите на Людмил Киров продължават добрата си серия в плейофите. “Драконите” записаха четвърти мач без поражение. Ситуацията при “черно-белите” е доста по-различна. Локомотив има само две спечелени точки до този момент в група “Б”.

Самата среща започна мечтано за домакините. Още във втората минута Исмаил Иса намери Светослав Ковачев в наказателното поле, където младият футболист бе съборен от Лукас Масоеро, а главният съдия Георги Давидов отсъди дузпа и директен червен картон за бранителя. Зад топката застана Драгош Фирцулеску, който без проблем откри резултата на стадиона в Русе.

Ситуацията бе изключително спорна, а червеният картон повече от скандален.

В 31-ата минута “драконите” направиха добра атака. Божидар Васев проби отляво, след което центрира остро в наказателното поле, където обаче нямаше негов съотборник, който да засече подаването му.

В 40-ата минута футболистите на Людмил Киров стигнаха до втори гол. Светослав Ковачев се пребори за топката, след което намери Исмаил Иса, който майсторски изведе Фирцулески. Румънският атакуващ футболист технично прати коженото кълбо в мрежата на “черно-белите” за втори път.

В 54-ата минута Благой Макенджиев демонстрира класа си. Опитният страж спаси изключително опасен удар на Никола Марич. Малко по-късно отново Марич бе близо до гола, но този път опитът му срещна горната греда.

В 61-ата минута Бирсент Карагарен отправи диагонален удар, но топката излезе в аут. В 75-ата минута Петър Патев стреля много опасно с глава, но Илко Пиргов успя да се справи със ситуацията.

В края на срещата резервата Ахмед Ахмедов шутира силно по земя, но кълбото премина на сантиметри от целта. Това бе и последната интересна ситуация в сблъсъка.

В следващия кръг “драконите” гостуват на Септември, а Локомотив (Пловдив) ще пътува до София, за да се изправи срещу Славия.

Състави на двата отбора:

Дунав Русе: Благой Макенджиев, Георги Динков, Мартин Ковачев, Петър Патев, Божидар Васев, Диян Димов, Свилен Щерев, Самуел Инкоом, Драгош Фиртулеску, Светослав Ковачев, Исмаил Иса

Треньор: Людмил Киров

Локомотив Пд: Илко Пиргов, Асен Георгиев, Лукас Масоеро, Йосип Томашевич, Бирсент Карагарен, Никола Марич, Уирис Густаво Де Оливейра, Парвиз Умарбаев, Елитон Джуниор, Октай Юсеин, Ален Ожболт

Треньор: Бруно Акрапович

Главен съдия: Георги Давидов

Стадион: Градски, Русе