АкадемикБаскетбол

Академик Пловдив с победа при гостуването си във Видин

Академик Пловдив записа победа над Видабаскет със 70-65 във втория кръг от мъжката А група. Баскетболистите на Асен Николов бяха гости във Видин и след страхотна втора четвърт се откъснаха напред в резултата, поддържайки преднина до края на срещата. За тима игра новопривлеченият Михаил Танев. Пловдивчани са с две победи в актива си, а домакините на днешния мач – с две загуби.

Отборите изиграха равностойна първа четвърт, след която домакините имаха малка преднина от 2 точки при 20-18. Разликата обаче дойде през втория период, когато с добри точково серии пловдивчани успяха да се откъснат напред, за да водят с 46-33 на почивката. Двуцифрената разлика се запази през третата част, за 58-47, но видинчани не се бяха отказали и успяха да поведат 2 минути преди сирената. Те обаче не успяха да вкарат точка до края, а гостите нанизаха 6 и си осигуриха победата.

Димитър Хорозов наниза 19 точки за победителите, а в първия си мач за сезона с екипа на Академик Михаил Танев добави 14 точки, 5 борби и 4 асистенции. С дабъл дабъл от 10 точки и 11 борби се отчете Христо Господинов.

За Видабаскет Теодор Киров бе най-резултатен с 18 точки, като добави 5 асистенции и 4 борби, с 14 точки се включи Ангел Ташков, а 13 и 7 борби регистрира Александър Милов.

В следващия кръг Академик Пловдив посреща Академик Благоевград, а Видабаскет гостува на ИУ Варна.

Източник: bgbasket.com