АкадемикБаскетбол

Академик бе близо, но не успя да победи шампиона в НБЛ

Малко не стигна на отбора на Академик да победи Балкан в двубой от 21-ия кръг на НБЛ. Пловдивчани загубиха със 74:70 в драматична среща.

Първата четвърт беше спечелена с 20:18 от отбора на Балкан, а втората беше спечелена с 18:17 от шампионите. Така на полувремето резултатът беше 38:35 за Балкан.

Третата четвърт завърши при 19:15 за Академик. В последната четвърт гостите спечелиха с 21:16 и така крайният резултат беше 74:70 за Балкан

Джейлън Минет стана най-резултатен за Академик с 22 точки, 11 добави Томислав Минков, а Кръстомир Михов завърши с 9. За Балкан най-резултатен стана Мануел Суарес с 19 точки.

В четвъртък Академик ще играе последния си мач преди края на второто завъртане между отборите срещу тима на ЦСКА.