СНИМКИ: “Вторият” отбор на Ботев (Пд) се препъна в Марица, играч на проби пропусна дузпа и разочарова много

Отборът на Ботев (Пд) допусна неприятна загуба от градския си съперник Марица с0:1 в контролна среща, играна на стадиона в кв.Коматево. Двубоят бе проведен във формат 2 полувремена от 35 минути.

Нападателят на Марица Димитър Юруков наказа домакините още в 21-та минута след хубава атака на през центъра. Даниел Кайзер не успя да реагира адекватно и топката влетя в неговата врата. 5 минути след това каращият проби Аксел Босекота получи право да изпълни дупза, след нарушение срещу Тони Тасев в наказателното поле на гостите. Французинът обаче не бе точен и пропусна да изравни резултата.

В този мач Николай Киров използва футболисти, които не взеха участие или играха твърде малко в първия двубой от първия предварителен кръг на Лига Европа срещу Партизани в Тирана (1:3). В игра влязоха 16-годишният Крис Добрев, вратарят Даниел Кайзер, бразилецът Алваро Юлияно, който се отличи с някои хубави отигравания и борбена игра през целия мач,Тони Тасев и очакващият да бъде картотекиран за втория мач с Партизани в Бургас Фернандо Виана.

Час преди срещата пък титулярите на Ботев (Пд) от мача с албанците проведоха редовната си тренировка на един от помощните игрища на базата в кв.Коматево. В нея се включиха 12 футболисти.

Иначе първата по-сериозна възможност за Ботев (Пд) в мача дойде в 5-та минута, когато Алваро Юлиано пое в центъра и стреля от над 20 метра, но топката излезе с малко в аут.

ГОООЛ Димитър Юруков откри резултата в полза на Марица в 21-та минута – 0:1!

Подаване от дълбочина намери измъкналия се от защитата на домакините Димитър Юруков, който остави топката да тупне пред себе си и след това разстреля безпомощния Кайзер за 0:1.

5 минути след това Тони Тасев спечели дузпа за “канарчетата” след индивидуален рейд в наказателното поле на Марица. Той бе фаулиран от защитник на гостите и съдията посочи бялата точка. Зад топката застана играещият на проби нападател Аксел Босекота, който с лековат удар в долния десен ъгъл позволи на вратаря Николов да спаси и избие в корнер.

В 31-та минута Крис Добрев стреля от границата на наказателното поле по диагонал, но топката излезе в аут. В 34-та отново 16-годишният юноша на “канарчетата” се възползва от хубав пас на Иван Василев и стреля, но вратарят на маричани следеше ситуацията и изби в корнер.

През втората част Ботев (Пд) стоеше в по-голяма степен в половината на съперника, но така и не успя да създаде кой знае колко опасности пред вратата на Марица и да стигне до попадение.

Ето ги и стартовите състави на двата отбора:

Ботев (Пд): Даниел Кайзер, Кристиан Димитров, Лазар Марин, Радослав Апостолов, Серкан Юсеин, Иван Василев, Алваро Юлиано, Тони Тасев, Кристиан Добрев, Фернандо Виана, Аксел Босекота

Марица: Илия Николов, Никола Марин, Атанас Ташолов, Самер Алхюсеин, Даниел Спасов, Петър Чалъков,  Джунет Яшар, Рангел Игнатов, Иван Кирев, Димитър Юруков, Георги Георгиев

Старши треньор: Стоян Димитров