СНИМКИ: Трогателен гол на Мартин Камбуров не стигна на Локомотив (Пд), за да посрещне Едо като истински крал!

„Смърфовете“ посрещнаха Едо с равенство!

Футболистите на Локомотив (Пд) не успяха да зарадват новия си наставник Едуард Ераносян с победа и завършиха наравно 1:1 в срещаа от тринадесетия кръгна Първа лига срещу Берое тази вечер на Лаута.

Мартин Кабуров, със 180-я си гол за „черно-белите“, откри в 57-та минута, но миг отпускане в средата на терена 5 минути по-късно, позволи на Карлос Охене да изравни ефектно.

Така Локомотив (Пд) не успя да продължи доброто си представяне от събота, когато бе победен ЦСКА-София за исторически първи път на „Армията“.

След това равенство Локомотив (Пд) остава 8-и със 17т. Същият актив имат и старозагорци на позиция през „смърфовете“.

eranosqn

В 4-та минута Локомотив (Пд) пропусна страхотен шанс да открие резултата. Райков центрира отдясно, качвайки топката на главата на Дани Кики в наказателното поле на Берое. Там Кики стреля от упор, но Македжиев бе на място и улови.

В 15-та минута  Жуниор Мапуку излезе сам срещу Харуби, но малкият ъгъл, под който да стреля топката, помогна на вратаря да излезе и да избие коженото кълбо от краката на нападателя.

В 27-та минута Марин Райнов събра смелост и отправи удар от далечна дистанция към вратата на Макенджиев. Топката обаче не бе никак близо до целта и излезе в аут.

В 40-та минута Радослав Кирилов намери по прекарасен начин топката от воле на границата на наказателното поле, но ударът му премина високо над вратата на Ел Харуби.

Минута по-късно Мапуку пое отляво и напредна с топка в крака. Срещу него бе Кирил Котев, но нападателят на Берое реши да стреля фалцово, след което топката излезе в аут.

eranosqn-kamburov-radost

В 42-та минута предходния сценарий се повтори дословно. Първо, индивидуален рейд на Радослав Кирилов му позволи да спечели около 20 метра с топка в крака и след това да шутира право в ръцете на Харуби. В следващатата атака Мапуку отново напредна сам, този път отдясно, но се забави твърде дълго и Ел Харуби скъси ъгъла, преди да улови коженото кълбо в ръцете си.

ГОООЛ Мартин Камбуров разтреля Макендижев в 56-та минута – 1:0!

Втората част запона отлично за домакините от Локомотив (Пд). Изненадващ диагонален изстрел на Камбуровот над 20 метра буквално вриви Лаута, след като топката се оплете в долния десен ъгъл на вратата на Берое.

ГОООЛ Карлос Охене изравни в 63-та минута на срещата – 1:1!

Резултата обаче се запази такъв само няколко минути преди грешка в средата на терена на Локомотив (Пд) да позволи на Карлос Охене да овладее топката малко пред границата на наказателното поле и с филигранен удар да прехвърли Ел Харуби за 1:1.

Интерсните положение пред двете врати бяха изключително малко през целия двубой, като след двата гола зрителите по трибуните не успяха да видят нито една чиста ситуация за гол. Така резултата се запзи 1:1, а Локомотив (Пд) не успя да посрещне новия си наставник Едуард Ераносян, при втория му престой в клуба, с победа.

Стартови състави на двата отбора, предадени от репортер на TribunaPlovdiv.bg от Лаута:

Локмотив (Пд): Ел Харуби, Крумов, Котев, Виданов, Горанов, Райнов, (Георги ълчев 75′) Траянов, Кики (П.Умарбаев 78′), Бакалов, Райков (Марчев 68′), Камбуров

Старши треньор: Едуард Ераносян

Берое: Макенджиев, Зехиров, В. Василев, И. Иванов, Пенев, Охене (Б.Цонев 90′), Цонев, Милисавлевич, Божилов, А. Василев (Емин Ахмед 75′), Мапуку (Ал.Колев 85′)

Старши треньор: Ферарио Спасов