Извън БългарияТенис

Уникален Григор Димитров изнесе лекция на Рафаел Надал и е на полуфинал

Първата ракета на България Григор Димитров записа уникална победа над Рафаел Надал на 1/4 финала на турнира в Пекин, който е с награден фонд от 4,16 милиона долара. Това бе първи успех на нашето момче срещу испанецът, който до момента имаше 7 победи срещу хасковлията.

Гришо представи страхотен тенис на своите почитатели и след само час и 33 минути на корта, той си тръгна като победител.

Срещата бе планирана да започне на централния корт не преди 14.30 ч. наше време, но тъй като бе пети в програмата, началото му закъсня.

Григор започна с пробив още първия гейм в мача. Надал обаче върна до 1:1. Последва нов пробив за българина, но испанецът отново отвърна. Така за пет гейма, се стигна до пет пробива и Григор поведе с 3:2. Настъпи отново време Григор да сервира и си взе своето за 4:2.

В следващото си подаване Надал отново сбърка и Димитров поведе с 5:2, а веднага след това взе и подаването си за 6:2 и така Григор поведе с 1:0 сета!

Вторият сет започна добре за българина. Рафаел Надал отново не успя да вземе свое подаване до момента в мача и Гришо поведе с 1:0. Вторият гейм завърши при резултат 40:15 за хасковлията, а веднага след него Надал най-после записа първото си спечелено подаване след продължителна игра.

И точно когато слънцето изгря на улицата на испанецът, Григор му изнесе поредения урок – 40:0 за 3:1.

В петият гейм, Надал стигна до предимство и си взе гейма за 3:2. Гришо обаче отново влезе в пълни обороти и си спечели подаването за 4:2.

В шестия гейм, първата точка бе спечелена по уникален начин от българина, който буквално накара световния номер 4 да се хване за главата. Две точки след това, за 40:15 Григор продължи да изумява публиката в Пекин с уникалните си отигравания. Ел Матадор обаче натисна стигна до дюс и записа следващите две точки за 4:3.

В осмия гейм, Григор допусна груба грешка при 30:15, и вместо да си осигури предимство от две точки, той направи аут и се стигна до 30:30. Веднага след това Надал спечели следващата точка след добър диагонал, но се стигна до равенство. Григор направи уникален сервиз и стигна до предимство, което бе спечелено след грешка на противника му.

Испанецът обаче взе четвъртото си за мача подаване и се стигна до 5:4. Гришо започна своето подаване с две бързи точки. Надал върна една, а след това българинът отново записа точка. При 40:30, Григор не сгреши и победи Рафаел Надал с 6:4 във втория сет и общо 2:0 гейма!