ВИДЕО и СНИМКИ: Бразилска самба, гарнирана с чара на Тошко Неделев, подари на Ботев (Пд) първа победа за новия сезон!

Отборът на Ботев (Пд) постигна първа победа за новия сезон, след като надигра с 3:2 гостуващия Славия в среща от третия кръг на Първа лига.

Страхотен мач за “канарчетата” направиха двамата бразилци Жоао Паоло и Фелипе Бризола, като първият дори се отчете с попадение (47′). Два гола за успеха на Ботев (Пд) вкара звездата Тодор Неделев (38′ и 64′).

Славия поведе рано в резултата с гол на Сердер Сердер в 15-та минута, но “канарчетата” не се предодоха и обърнаха до 3:1. Едва в края на двубоя гостите върнаха едно попадение, но това бе крайно недостаъчно за нещо повече от почетна загуба.

Това бе първо домакинство на Ботев (Пд) на Коматево през новия сезон. Поради късния си час, срещата се проведе на новопоставеното през миналата седмица осветление на клубната база.

След равенството на старта на шампионата в Дербито с Локомотив (Пд) (1:1) и загубата от шампиона Лудогорец във втория кръг (4:1), сега “канарчетата” се добраха до ценен първи успех през сезона.

По време на двубоя Славия остана с 9 души – Буров и вратарят Кирев бяха изгонени, като вторият дори си позволи да удари с топката дете. Жалко, защото Кирев си направи сам много лош подарък за 27-ия рожден ден.

IMG_6052

Гостите от Славия започнаха по-активно срещата. Още в 1-та минута на двубоя техният нападател Сердер Сердеров отправи опасен удар към Гоерги Георгиев, но стражът на “канарчетата” бе на място и улови.

В 8-та минута славистите изпуснаха изключително чисто положение. При него топката се разходи пред голлинията а Ботев (Пд) накрая беше избита.

ГОООЛ Софиянци откриваха резултата в 15-та минута – 1:0!

Нападателят на “белите” Сердер Сердеров все пак успя да открие резултата. След бърза контраатака за Славия и хубава асистенция на Ивайло Димитров, Сердеров се озова на голова позиция и не пропусна да се разпише.

IMG_6036

Първото по-опасно положение за домакините се откри пред Тодор Неделев, който в 26-та минута пробва с удар от далечна дистанция да прехвърли Кирев, но в крайна сметка опитът му се оказа неуспешен.

ГОООЛ Ботев изравни резултата чрез Тодор Неделев в 38-та минута – 1:1!

Иван Стоянов намери по страхотен начин Тодор Неделев на няколко метра пред вратата на Славия. Вторият бе на правилното място, преодоля с едно движение стража на гостите и с премерен удар изравни резултата малко преди края на първата част.

ГОООЛ Фелипе Бризола даде преднина на Ботев (Пд) в 47-та минута – 2:1!

Бразилецът Бризола стреля от средна дистанция, но Кирев изби. Там някъде обаче бе другата кариока в състава на Ботев (Пд) Жоао Пауло, който добута коженото кълбо във вратата на Славия, откривайки головата си сметка за “канарчетата” през този сезон.

Минути след гола “белтие” получиха два добри шанса а изравняване. Първо, след опасен удар на Сердеров в 49-та минута, топката премина на сантиметри от левия стълб. 10 минути след това младият Йомов получи шанс да прехвръли Георгиев, но топката прелетя високо над вратата.

IMG_6033

В 63-та минута Ботев (Пд) получи правото да изпълни дузпа, след като Марио Кирев фаулира Жоао Пауло в наказателното поле на Славия.

ГОООЛ Тодор Неделев дааде комфортен аванс на своите в 64-та минута след точно изпълнена дузпа – 3:1!

ГОООЛ Славистите намалиха резултата в 88-та минута – 3:2!

Много пресилен дузпа за нарушение на Наско Милев в наказателното поле на Ботев (Пд). Точен от бялата точка е Ивайло Димитров, чийто гол оформи крайния резултат в двубоя.

Стартови състави състави на двата отбора, предадени от репортер на TribunaPlovdiv.bg от Коматево:

Ботев (Пд): Георгиев, Стоянов, Димитров, Стенио, Панов, Жоао Паоло, Юсеин, Неделев (Наско Милев 85′), Чандъров, Бризола, Иван Стоянов

Старши треньор: Енгибар Енгибаров

Славия: Кирев, Буров, Христов, Бранеков, Пашов, Васев, Мартинов, Йомов (Георги Петков 79′) , Тюкаловв (Джурджу 56′), Сердеров, Димитров

Старши треньор: Александър Тарханов

Главен съдиия: Стефан Апостолов