Крах или падение? Локомотив (Пд) продължава да разочарова като гост

Отборът на Локомотив (Пд) продължава да разочарова своите фенове при гостуванията в Първа лига!

След като не убедиха с представянето си в миналата визика в първенствоото – тази на Черно море в Каварна 2:0 – този път момчетата на Илиан Илиев допуснаха обрат и загубиха със срамното 5:2 от Славия в София.

Локомотив (Пд) водеше комфортно с 2:0 до почивката на ст”Васил Левски” с голове на Дани Кики и Мартин Камбуров от дузпа, но през втората част някаква магия сякаш срина “черно-белите” футболисти и те сдадоха инициативата на своите съперници…

Срещата започна добре за „смърфовете“, които бяха по-дейни и търсеха гола. В 8-та минута на среащата Симеон Райков опита нещо интересно. Крилото на Локомотив пробва да прехвърли Марио Кирев с шут от центъра, но топката прелетя доста встрани от целта, а и на изстрела му липсваше достатъчно сила.

loko-otbor-radost-2016-2017

И двата отбора си разменяха атаки, които не довеждаха до нещо по-сериозно. Първият гол в мача падна и от първото по-сериозно положение за Локомотив. Симеон Райков подаде към Кики, който беше на около 4-5 метра пред дъгата на наказателното поле. Нападателят технично преодоля Минчев, след което стреля по тревата. Ударът срещна десния стълб и влетя в мрежата.

Домакините не намериха необходимия отговор. Точно напротив – локомотивци бяха отбора, който търсеше още попадения. Райков и Кики щурмуваха крилата на Славия и опитваха пасове към Камбуров, които обаче не бяха с необходимата точност. Така се стигна до 33-та минута, когато Марио Кирев направи нарушение в наказателното поле срещу Мартин Камбуров. Кики отбеляза гол, но съдията отсъди 11-метров удар както и жълт картон за Кирев. От последвалия наказателен удар Мартин Камбуров прати топката в мрежата за 0:2.

Минута след това Божидар Васев намери Сердеров отдясно, който напредна и влезе в наказателното поле. Там руснакът завъртя пазача си и върна към точката на дузпата, откъдето Балджийски нанесе силен шут. Изстрелът бе в обсега на Илко Пиргов, който се хвърли наляво и улови.

ГОООЛ Дани Кики отбелязва за “смърфовете” в 22-та монута!

Симеон Райков подава към Кики,  който беше на около 4-5 метра пред дъгата на наказателното поле. Нападателят технично преодоля Минчев, след което стреля по тревата. Ударът срещна десния стълб и влетя в мрежата.

dani-kiki-radost

ГОООЛ Дани Кики открива резултата – 0:1!

В 28-та минута вратарят на Славия Кирев спаси чист гол след бърза атака на Локомотив. Отново Дани Кики бе замесен в ситуацията, стреляйки към вратата след пас на Камбуров. При последвалото спасяване Райков опита центриране, но Киров отново се намеси.

33-та минута съдията отсъди дузпа за Локомотив – Марио Кирев направи нарушение в наказателното поле срещу Мартин Камбуров. Кики отбеляза гол, но съдията отсъди 11-метров удар както и жълт картон за Кирев.

duzpa-kamburov

ГОООЛ Мартин Камбуров покачва до 2:0 2 34-та минута в 2:1!

kamburov-radost-otbor

ГОООЛ Петко Христов намалява резултата – 1:2!

След паузата гостите определено снижиха оборотите и Славия взе инициативата. Така се стигна до 60-ата минута, когато резервата Георги Йомов тръгна на пробив покрай Димитър Везалов. Бранителят си помогна с ръцете, но все пак пусна съперника си точно когато Йомов нахлу в наказателното поле. Крилото загуби равновесие и падна на тревата, а реферът посочи бялата точка. Валери Домовчийски застана зад топката и тотално се провали в изпълнението си. Нападателят стреля твърде вяло към долния ляв ъгъл, което позволи на Пиргов да плонжира и улови.

Все пак „белите“ върнаха интригата три минути по-късно. Иван Минчев завъртя топката от корнер, а при границата на вратарското поле Петко Христов се извиси и с мощен изстрел с глава отбеляза първия си гол на ниво Първа професионална лига – 1:2.

img_6399

Попадението определено смути пловдивчани, които направиха доста вял опит да изравнят играта. Славия продължи да диктува събитията и в 71-ата минута единствено Илко Пиргов спаси „смърфовете“. Абуд Омар се включи отляво и центрира полувисоко, а Георги Вълчев подходи неумело в опита си да избие. Рикошетът промени траекторията дотолкова, че кълбото се насочи към близкия горен ъгъл, а Пиргов трябваше да избива с отчаян плонж.

Лудите минути за домакините започнаха в 77-ата, когато влезлият на смяна Ивайло Димитров започна лекцията си. Тогава той първо се измъкна отляво и пое мощно към вратата, а Георги Вълчев го застигна и повали с шпагат в наказателното поле.

Дузпата беше очевидна, а нервите на Димитров не трепнаха и той изпълни уверено в долния ляв ъгъл за 3:2.

Четири минути по-късно нападателят съвсем съсече пловдивчани. Абуд Омар го намери с дълъг пас зад гърба на отбраната и Димитров напредна уверено отляво, след което шутира безпощадно по диагонала. Пиргов докосна кълбото и то все пак се оплете в мрежата му.

img_6432

Оказа се, че има време и за още едно попадение в продължението. Георги Йомов получи поредния дълъг пас, матирал защитата на Локомотив и овладя технично в наказателното поле. Последва убийствено воле в близкия горен ъгъл, което остави Пиргов без възможност за реакция и допълни подслади 3-те точки.

img_6434

ГОООЛ Славия заби и последния пирон в ковчега на Локомотив (Пд) – 5:2 в 91-та минута!

img_6436

Георги Йомов получи пас зад гърба на оредялата локомотивска отбрана, овладя и разстреля Пиргов с убийствено воле в горния ляв ъгъл, оформяйки крайния резултат.

Стартови състави:

Славия: Кирев, Пашов, Христов, Велков, Омар, Мартинов, Васев, Йомов, Балджийски, Сердеров, Домовчийски

Старши треньор: Александър Тарханов

Локомотив (Пд): Пиргов, Вълчев, Везалов, Котев, Крумов, Райнов, Траянов, Райков, Кики, Бакалов, Камбуров

Старши треньор: Илиан Илиев

Главен съдия: Ивайло Стоянов