Страхотна втора част подари трети успех на Локомотив (Пд) през новия сезон

Отборът на Локомотив (Пд) постигна втори пореден успех в Първа лига!

Страхотно второ полувреме на ст.“Лазур“ в Бургас срещу Нефтохимик подари на „смърфовете“ втория пореден комплект от три точки, и общо трети, през новия сезон на момчетата на Илиан Илиев.

Пловдивчани не успяха да убедят с представянето си през първите 45 минути на срещата от осмия кръг на родния шампионат, но прекрасната игра и нелошата ефективност пред гола през вторите им донесоха победата с 2:1.

Мартин Райнов (61‘) и Димо Бакалов (69‘) дадоха удобен аванс на пловдивчани в средата на второто полувреме. Късен гол на Венцислав Христов от тима на Нефтохимик върна надеждите на бургализии, но за повече гостите нямаха сили.

След тази победа „черно-белите“ се изкачиха до 6-та позиция в генералното класиране с актив от 12т. “Шейховете” пък продължавата да розочаров с играта си и се намират на 12-та позиция с 4т.

Начало на срещата бе спокойно отстрана и на двата отбора. Пъровто по-сериозно положение дойде едва след 20 минути игра.

Тогва полузащитникът на Локомотив (Пд) Мартин Райнов шутира силно от границата на наказателното поле, но вратарят на Нефтохимик Янко Георгиев бе на място и улови.

9 минути по-късно Первиз Умарбаев получи по страхотен начин топката от Мартин Камбуров, малко пред наказателното поле на домакините. Таджикистанецът не се колеба дълго и с левия крак опита да открие резултата, но ударът бе прекалено слаб, за да затрудни Янко Георгиев, който улови.

Втората част започна много силно за гостите от Пловдив.

В 57-та минута Первиз Умарабаев направи страхотен пропуск пред вратата на бургазлии. Марчев напредна мощно отляво, след което намери Умарбаев с пас по земя. От ръба на вратарското поле. таджикистанецът стреля силно високо над вратата на Георгиев, въпреки че имаше шанс да пласира по-техничен удар директно в мрежата на противника.

2 минути по-късно Пламен Крумов напредна отдясно и центрира към другия край на наказателното поле. Там защитник на домакините позволи на топката да го прескочи. Тя достигна до Марчев, който стреля без замисляне от въздуха, но нацели напречната греда.

ГОООЛ Мартин Райнов откри резултата в полза на пловдивчани в 61-та минута – 0:1!

Натисткът на Локомотив (Пд) в първите 15 минути на втората част даде резултат след час игра. След колективна грешка в защитата на Нефтохимик полузащитникът на “смърфовете” Мартин Райнов успя да открие резултата. Дани Кики центрира от ъглов удар към далечната греда. Там Веселин Марчев свали към добре пласирания Райнов, който на полупразна врата, от 3-4 метра, с глава прониза на Георгиев.

ГОООЛ Димо Бакалов удвои резултата на срещата в полза на своя тим – 0-2!

В 69-та минута влезлият от пейката Бакалов прояви усърдие, правейки мощен спринт от над 30 метра към вратата на Нефтохимик. Това му помогна да достигне първи до една изсипана в наказателното поле на домакините топка, наказвайки грубата грешка на излезлия твърде напред вратар Георгиев. След като спечели коженото кълбо, за Бакалов бе лесно и на празна врата той реализира първия си гол след тежката контузия на коляното, която получи в края на миналата календарна година.

В 78-та минута Станислав Маламов напредна необезпокояван отдясно. Намери си пролука за изстрел, но ударът му профуча високо над вратата на Харуби.

ГОООЛ Венци Христов върна един гол за Нефтохимик – 1:2!

Венци Христов отбеляза от пряк свободен удар в заключителните минути. Нападателят не направи много дълга засилка, ала изпрати топката с убийствена прецизност над стената и в горния ляв ъгъл. Топката срещна и напречната греда, преди да влети в мрежата на Ясеин Ел Харуби, оформайки крайния резултат.

Нефтохимик: Янко Георгиев, Иво Малинов, Марко Ранджелович, Ангел Грънчов, Иван Вълчанов, Николай Дюлгеров, Георги Чакъров (Станислав Маламов 45′), Румен Руменов (Мариян Огнянов 57′), Йордан Йорданов (Живко Петков 70′), Венцислав Христов

Старши треньор: Христо Янев

Локомотив (Пд): Ясин Ел Харуби, Пламен Крумов, Кирил Котев, Георги Вълчев, Иван Горанов, Ванчо Траянов (Осама Рашид 45′), Мартин Райнов, Дани Кики,Первиз Умарбае (Димо Бакалов. 60′), Веселин Марчев, Мартин Камбуров

Старши треньор: Илиан Илиев

Главен съдия: Никола Попов