СНИМКИ: Евровъзелът се заплита – Локомотив (Пд) остави сърцето си на Лаута, но Славия го съсече с гол в добавеното време на Герена!

Отборът на Локомотив (Пд) не допусна грешка в домакинството си на Черно море и победи с 2:1 в среща от 35-я кръг на “А” група, но прекият му конкурент за четвъртото място Славия не пропусна да развали празника на “смърфовете” и победи Левски с 1:0 на “Герена” ( с гол в добавеното време на срещата).

Така пряката битка между пловдивчани и софиянци ще се реши в последния кръг на шампионата. Целта и на двата отбора е четвъртото място, което при спечелване на Купата на България от ЦСКА, ще даде право на участие в турнира Лига Европа.

Иначе на “Лаута” момчетата на Илиан Илиев успяха да подчинят тима на варненци след много трудни 90 минути на ст.”Локомотив”. Лидерът на „смърфовете“ Мартин Камбуров даде преднина на своя тим в 13-та минута на срещата с 18-я си гол от началото на сезона – това почти сигурно прави Императора новият голмасйтор на „А“ група за този сезон, след като основният преследвач Клаудиу Кешерю от Лудогрец вече е във ваканция и няма да вземе участие за своя отбор в споделняи кръг от шампионата.

Грешка в защитата на домакините върна варненци в мача в средата на втората част, но прецизно центриране на Крум Стоянов в 59-та минута помогна на Дани Кики да се разпише за четърти път през този сезон и да оформи крайното 2:1 за Локомотив (Пд).

Кръг преди кря „смърфовете“ са 4-ти във временното класиране на „А“ група с актив от 46т., толкова колко има и прекият им конкурент Славия.

Аспирациите за директно участие на Локомотив (Пд) обаче приключиха в този кръг, след като третият Берое спечели много неочаквано срещу шампиона Лудогорец с 0:2 в Разград.

Европа вече е на хоризонта, ще успее ли бързият „черно-бял“ влак да избегне закъснението?

Иначе срещата запонча по-активно за домакините, които влязоха с приповдигнато настроение в нея.

В 7-та минута “смърфовете” получиха първия шанс да открият резултата. Мартин Камбуров пое на границата на наказателното поле и без змаисляне изпрати топката към вратата на Чанович. Топакта обаче рикушира в напречната греда и се върна в игра. Там Райнов опита за втори път да открие резултата, но този път вратарят на варненци бе на място и улови.

ГОООЛ Мартин Камбуров в своя стил открива резултата за Локомотив (Пд) в 13-та минута – 1:0!

kamburov cherno more

По-активното начало на домакините им помогна да се доберат до преднина в резултата рано-рано в мача. Това стана факт, след като много хубава комбинация между Бирсент Карагарен и Крум Стоянов завърши с пас към централния нападател Мартин Камбуров. От малкото наказателно поле опитният таран само постави крака си на пътя на топка и я отклони към вратата на Чанович, откривайки резултата в полза на своя тим.

В 26-та минута Камбуров отново се откъсна от защитата на варненци и с премерен удар от около 20 метра опита да покачи резултата. Чанович обаче бе на място и закова топакта току пред своята голлиния.

В 30-та минута Георги Илиев стреля остро от ъгъла на наказателното поле на Локомотив (Пд), но Харуби легна атрактивно и изби топката в краката на Крум Стоянов, който изчисти в корнер.

В 39-та минута Емил Гъргоров излъга защитник на противника и си освободи простраснтво за изстрел, 25 метра фронатално на вратата на Черно море. Ударът му обаче имаше прекалено много фаул и прекалено малко сила и некак не затрудни добре пласирания вратар на варненци.

В добавеното време на срещата Мартин Райнов нарпави страхотен пробив през центъра на терена. Малко преди границата наказателното поле, талантливият халф пусна пас към нахлуващия отляво Карагарен, който от своя страна се засуети в избора си и изкара топката в аут.

Начало на втората част!

ГОООЛ Георги Илиев изравнява резулата в 55-та минута – 1:1!

Варненци намериха пролука в защитата на своя противник малко след началото на втората част. Капитанът на “моряците” Георги Илиев успя да изпрати една случайно рикоширала топка, от границата на наказателното поле, в долния деседн на Ел Харуби, изравнявайки головете на светлинното табло.

ГОООЛ Дани Кики покачва незабавано за своя отбор в 59-та минута- 2:1!

Локомотив (Пд) отвърна на удара, който получи. Поредно остро центриране на Крум Стоянов качи топката право на крака на влезлия като смяна, две минути преди това, Дани Кики, а той с добре насочен удар не остави шансове на Чанович за 2:1.

В 67-та минута Мартин Камбуров за пореден път опита стреля към вратата на Чанович, но топката профучава на сантиметри от лявата греда на гостите и опина външата мрежа на тяхната врата.

Десет минути по-късно Камбуров направи същотоо упражнени, само че този път от фаул. Сега топката бе насочена малко под гредатата на Чанович, но в последния момент той намери сила да се разтегне и изби в корнер.

В 77-та минута Георги Илиев стреля коварно от фаул, но Ел Харуби изби в корнер – неубедителна изява на вратаря, който не успя да прецени летежа на топката и му се изплъзна от ръцете.

Стартови състави на двата отбора, предадени от репортер на TribunaPlovdiv.bg от ст.”Локомотив”:

Локомотив (Пд): Ясин Ел Харуби, Стефан Велев, Кирил Котев, Иван Иванов, Крум Стоянов, Мартин Райнов, Ванчо Траянов, Емил Гъргоров, Айкут Янъков (Дани Кики 57′), Мартин Камбуров, Бирсент Карагарен (Веселин Марчев 69′)

Старши треньор: Илиан Илиев

Черно море: Александър Чанович, Траян Траянов, Пламен Николов, Мамуту Кулибали (Андреас Васев  74′), Даниел Георгиев, Георги Илиев, Стенио дос Сантос, Марк Клок, Мартин Костадинов (Матиа Курьор 46′), Владислав Романов, Бакари

Старши треньор: Никола Спасов

Главен съдия: Ангел Ангелов