Отборът на Ботев (Пд) продължи с турболетното си представяне от началото на сезона!

След като в първите три кръга усети от вкуса на равенството, победата и загубата, в четвъртия си мач от началото на новия шампионат „канарчетата“ отново не убедиха своите фенове с представянето си.

На ст.“Берое“ в Стара Загора Ботев (Пд) записа меко казано срамна загуба от новака в Лигата Верея с 1:0. Единственото попадение в срещата отбеляза Методи Костов в 21-та минута.

Това бе първи мач в историята между двата тима (както за първенство, така и за Купа), а възпитаниците на треньора Алексаднър Томаш още веднъж показаха, че няма да бъдат боксовата круша на футболния ни елит през този сезон, грабвайки втора победа от четирите си мача до момента – с актив от 7т. старозагорци се нареждат на 5-то място във временото класиране.

„Канарчетата“ опитаха всичко, но липста на класен завършващ удар в крайна сметка ги лиши от попадение. След това поражение възпитаниците на Николай Костов се свличат до 10-ата позиция в генералното класиране с актив от 4т.

Поради ремонт на титулярния стадион на старозагорци “Трейс Арена”, те са принудени да приемат своя днешен опонент на другия голям стадион в града Под Аязмото – този на Берое (Стара Загора).

Иначе Ботев (Пд) и Верея започнаха мудно срещата. И двата отбора си размениха по няколко атаки, с които да напипат почвата, но в началните минути зрители на срещата така и не видяха истинските опасни положения пред двете врати. В първта минута бразилецът Жоао Паоло навлизе отляво по наказателното поле на Верея, но подадената, към точката за изпълнение на дузпа топка, бе уловена от Пламен Колев.

ГОООЛ Методи Костов дава преднина на Верея в 21-та минута – 1:0!

Домакините от Верея грабанаха първия си по-добър шанс и откриха резултата. След страхотна триходова акция между Сукуна, Илиян Йорданов и Методи Костов, топката в крайна сметка достигна до последния, който от няколко метра успя да мушне топката в малката пролука между Георгиев и дясната греда на “жълто-черната” врата.

След гола на Верея и гостите от Пловдив се посъживиха. Първо, далечен удар на Иван Стоянов в 23-та минута без малко не изненада Пламен Колев от далечно разстояние. Малко след това, Тодор Неделев чукна топката към Жоао Паоло, който стреля силно от пряк свободен. Пламен Колев се намеси умело, а след това и защитникът Илиев изчисти в корнер.

В 25-та минута Цветомир Панов намери добре топката с левия крак на границата на наказателното поле на противника, но топката придоби странна траектория и излезе в аут.

В 39-та минута Тодор Неделев намери по чудесен начин бразилеца Пауло отдясно на наказателното поле на Верея. Без замисляне кариоката стреля, но Колев бе на място и парира удара.

Малко след това последва нов далеч удар по посока вратата на Колев! Фелипе Бризола бе оставен сам малко пред наказателното поле на домакините и с мощен удар накара вратаря на Верея да плонжира. Той обаче следеше ситуация и изби в корнер.

Три минути след началото на втората част Фелипе Бризола падна на границата на наказателното поле след съприкосновение със защитник на Верея, но главният рефер показва, че няма нарушение. Самият Бризола също не прояви претенции за 11-метров наказателен удар.

Малко след това защитникът Костадин Стоянов спря атакуващ футболист на Верея в наказателното поле на Ботев (Пд). Ситуацията бе изключително спорна, и както можеше, така и не можеше да се отсъди дузпа – съдията все пак остави играта да продължи с удар от вратата.

В 56-та минута Жоао Пауло стреля много остро от двайсетина метра, но топката едва облиза лявата греда на Колев и излезе в аут.

В 72-та минута домакините от Стара Загора без малко да се възползват от грешка в отбраната на Ботев. Сукуна обаче се засуети и ударът му е блокоран от Серкан Юсеин.

Дълбоко в добавеното време Сукуна, който се измъкна сам зад защитата на Ботев (Пд) без малко не изненада Георги Георгиев. Вратарят обаче излезе предливо и премахна опасността.

Верея (СЗ): П. Колев, Хасани, Мунин, Запрянов, Слаев, Елиаш, Ангелов, Еуженио (Мирослав Енчев  89′), Методи Костов ((Пашценко 65′), Амаду Сукуна, Илиян Йорданов (Ал. Якимов 85′)

Старши треньор: Александър Томаш

Ботев (Пд): Гоерги Георгиев, Крум Стоянов, Костадин Стоянов (Серкан Юсеин 61′), Радослав Терзиев, Цветомир Панов, Стенио дос Сантош,  Асен Чандъров, Фелипе Бризола, Жоао Пауло, Тодор Наделев (Даниел Кутев 73′), Иван Стоянов (Наско Милев 65′)

Старши треньор: Николай Костов

Главен съдия: Валентин Железов