Трудно, но сладко – ярка азиатска перла освети “Лаута” за втора “черно-бяла” победа през новия сезон!

Нова звезда започва полекичка да свети на ст.“Локомотив“ в пловдиския парк „Лаута“!

Таджкистанецът Первиджон Умарбаев направи страхотен мач, донасяйки две златни докосвания за Локомотив (Пд) при победата с 3:1 над Верея в среща от седмия кръг на Първа лига.

Момчетата на Илиан Илиев хвърлиха много енергия на терена, и въпреки че допуснаха изравняване през първата част, в крайна сметка измъкнаха втория си комплект от три точки през новия сезона.

Ранен гол на Мартин Камбуров (9‘) даде преднина на „черно-белите“, но мигновен отговор на Момчил Цветанов (16‘) върна старозагорци в мача.

На почивката Илиев направи изключително премислен ход, сменяйки прегорелия в този двубой Дани Кики, и пускайки новопривлечения таджикистанец Первиджон Умарбаев, който още с първото си докосване донесе победа на своя отбор.

Защитникът Кирил Котев заключи срещата с красив гол с глава в 91-та минута, след асистенция на Умарбаев.

След тази победа Локомотив (Пд) се изкачва на 8-та позиция във временното класиране с актив от 9т., докато Верея остава 7-и с 10т.

Преди началото на този двубой “смърфовете” се намират на 10-та позиция с актив от 6т., докато старозагорци са 7-и с 10т.

img_6520

Срещата започна много силно за домакните. Още в първата минута Симеон Райков опита удар по посока вратата на Караджов. Той се освободи елегантно от упеката противников футболист, откри си позиция за стрелба и с мощен удар изпрати топката леко встрани от левия страничен стълб на вратата на Верея.

В третата минута и Верея стигна до първия си по-добър шанс за гол – центриране отляво позволи на Момчил Цветанов да стреля полупаднал около точката на дузпата, но ударът му бе твърде неточен и излезе в аут.

ГОООЛ Мартин Камбуров откри резултата в 9-та миунта!

По-активните действия на домакините в първите минути на срещата дадоха резултат. Страхотно центриране на останалия сам по левия фланг Иван Горанов към наказателното поле даде възможност на Мартин Камбуров да прояви хишническия си инстинкт за пореден път. Топката буквално кацна на главата на централния нападател, който само с едно докосване не остави шанс на Иван Караджов.

Нов шанс за домакините в 12-та минута. Мартин Камбуров се възползва от една избита топка и от около десетина метра прехвърли вратата с мощен шут.

ГОООЛ Момчил Цветанов изравни резултата в 16-та минута – 1:1!

Въпреки че топката по-често се задържаше в краката на “черно-белите” футболисти, Верея се възползва от една малка грешка в защитата на Локомотив (Пд). Георги Андонов намери нахлуващия в половината на домакините Момчил Цветанов, който без замисляне просто чукна топката над Илко Пиргов, изравянявайки резултата.

В 28-та минута Гоерги Андонов притесни Илко Пиргов с коварен удар с глава, след центриране на Момчил Цветанов от пряк свободен удар, но топката прехвърли вратата на домакините. 10 минути по-късно Дани Кики стреля силно към вратата на Караджов от над 25 метра, но вратарят на гостите бе на място и отрази топката.

Минута преди края стро центирарне на Симеон Райков от корнер изпрати топкатата на крака на Ванчо Траянов, който с мощен шут с левия крак буквално запали ръцете на Иван Караджов, но в крайна сметка вратарят на Верея улови.

img_6530

ГОООЛ П.Умарбаев откри головата си сметка за Локомотив (Пд) и даде преднина на своя отбор в 53-та минута – 2:1!

Рокадата на Илиан Илиев малко след началото на втората част даде мигновен резултат. Влезлият като смяна таджикистанец Первиджон Умарбаев стреля силно към вратата на Караджов с първото си докосване в срещата. Топката рикушира в крака на Камбуров, който трябва да отчетем не бе в положение на засада, и излъга стража на гостите, давайки преднина на Локомотив (Пд).

Централният нападател на гостите Сукуна стреля с глава след добре изпълнен пряк свободен удар в 58-та минута, но топката мина встрани от вратата на Пиргов. В 60-та минута Симеон Райков стреля без замисляне от границата на наказателното поле, но Караджов улови.

img_6535

Силен удар на Ванчо Траянов от около 20 метра в 70-та минута на срещата, но Караджов бе на място и улови. Три минути по-късно Секуна се възползва от грешка в защитата на Локомотив (Пд) и си откри пространство за удар. Топката обаче бе с доста по-голяма сила, отколкото точност и излезе в аут.

В 76-та минута Бирсент Карагарен изпусна изпусна най-чистото положение за своя отбор през втората част. Грешка в защитата на Верея даде шанс на Карагарен да остане сам срещу вратаря на гостите. Лошата позиция на тялото и припреният удар му попречиха да прехвърли Караджов и да покачи до 3:1.

ГОООЛ Кирил Котев заключи срещата с победен гол за своя отбор в 91-та минута – 3:1!

Умарбаев даде приказно центриране отляво, качвайки топката върху главата на Кирил Котев. Той от своя страна надскочи Караджов и заби топката в неговата врата.

Локомотив (Пд): Илко Пиргов, Пламен Крумов (Мартин Райнов.86′), Георги Вълчев, Кирил Котев, Иван Горанов, Ванчо Траянов, Осама Рашид, Симеон Райков (Димо Бакалов 69′), Дани Кики (П.Умарбаев 51′), Бирсент Карагарен, Мартин Камбуров

Старши треньор: Илиан Илиев

ФК Верея: Иван Караджов, Педро Еуженио, Илия Мунин, Владимир Зафиров, Костадин Слаев, Илиян Йорданов (Методи Костов 71′). Георги Ангелов, Елиаш Алвес Да Силва (к) (Диков 83′), Георги Андонов, Момчил Цветанов, Амаду Сукуна

Старши треньор: Александър Томаш

Главен съдия: Валентин Железов