Ботев ПловдивДербито на ПловдивЛокомотив ПловдивФутбол

Новият крал е „черно-бял“! Местният вундеркинд Ияд Хамуд вдъхнови Локомотив (Пд) за голям успех над вечния враг

Отборът Локомотив (Пд) е новият крал на Пловдив!

„Смърфовете“ надиграха по всички критерии вечния враг Ботев (Пд) и извоюваха много сладкия успех в 104-то Дерби на Пловдив този следобед на Лаута.

Въпреки че не отбеляза попадение, местният вундеркинд Ияд Хамуд вдъхнови футболистите на Едуард Ераносян, които грабнаха успеха с 2:0 над Ботев (Пд) в срещата от четиринадесетия кръг на Първа лига.

Нестандартното решение на Едо да пусне 15-годишния талант от школата на “смърфовете” като титуляр сякаш стъписа играчите на противника още в първите минути на срещата. Фамозен пас на младия Хамуд, който прехвърли цялата защита на „канарчетата“, позволи на Мартин Камбурвов да открие резултата с дежурния си гол.

Камбуров се засуети за миг, но в крайна сметка прониза вратата на Ботев (Пд) с осмия си гол през този сезон.

Златната смяна и предния верен ход на Едо през втората част Первиз Умарбаев сложи точка на спора със суперкрасив гол от над 20 метра, който буквално щеше да изстреля стадиона в космоса.

„Канарчетата“ също не се предадоха без бой. Тодор Неделев се опита да върне своите в мача, след като сам си спечели дузпа в средата на втората част. Ударът му от бялата точка обаче бе отразен от Ел Харуби.

loko-horeo

Срещата започна равностойно. Първото добро положение пред един от двата тима дойде в 5-та минута на срещата, когато Жоао Пауло напредна мощно отляво. Задържа за миг топката в своите крака, търсейки позиция за изстрел, след което шутира, но топката бе слабо насочена и Ел Харуби улови.

В 9-та минута Димо Бакалов стреля с глава, след центриране на Марчев отдясно, но ударът бе твърде лек и Георгиев се намеси.

В 14-та минута младият Ияд Хамуд пое топката малко пред наказателното поле на съперника и хубав удар принуди Георгиев да плонжира в долния си десен ъгъл.

nedelev-krumov

Две минути по-късно ЯЯ Меледже стреля силно от далеч, но топката премина встрани от вратата на Ел Харуби.

ГОООЛ В 16-та минута Мартин Камбуров откри резултата – 1:0!

По-активните действия на домакините в първите минути на срещата им дадоха шанс да се доберат до преднина. Фамозен пас на младия Ияд Хамуд, прехвърли цялата защита на “жълто-черните”, а топката достигна до Мартин Камбуров. Нападателят на Локомотив (Пд) се забави, вместо да отправи мигновен удар. В крайна сметка се пребори с двама защитници и със задна ножица прониза Георгиев за 1:0 в полза на своите.

5 минути преди края на първата част Ияд Хамуд отново прояви самочувствие и стреля, но Радослав Терзиев пресече пътя на топката. Две минути след това Жоао Пауло отправи удар от полулегнало положение, но топката рикушира във футболист на “черно-белите” и излезе в корнер.

Втората част започна с няколко спирания на играта, поради яростната фиеста, която си спретнаха феновете на двата тима по трибуните. Един куп димки, факли и бомбички принудиха съдията да спре срещата за няколко минути, преди димът да се махне от игралното поле.

След подновяването на играта Мартин Камбуров стреля силно от пряк свободен удар, но топката се отби в стената.

В 56-та минута  Мартин Райнов вкара топката в мрежата на Ботев (Пд), след добро извеждащо подаване на Мартин Камбуров отдясно. Вътрешният полузащитник бе в нерегламентирано положение, а страничният съдия вдигна своя фланг за засада.

ГОООЛ Первиз Умарбев отбеляза втория гол за своите в 69-та минута – 2:0!

Дани Кики центрира от корнер към наказателното поле на Ботев (Пд). Там Стенио изчисти, но топката попадна право в смяната Парвиз Умарбаев. “Таджикският Меси” не се поколеба и с мощен снаряд от над 20 метра буквално взриви стадиона в парк Лаута, отбелязвайки втория гол за своя тобор в Дербиот.

В 73-та минута “канарчетата” получиха право да изпълнят дузпа, след като Тодор Неделев падна в наказателното поле на Локомотив (Пд). Именно звездатта на Ботев (Пд) застана зад топката. Той стреля в долния десен ъгъл на вратата на Карбуи, но Харуби обаче не бе казал последната си дума и изби топката от долния десен ъгъл на своята врата, като това буквално изстреля феновете “черно-белите” в космоса от радост.

В заключителните минути Ботев остана с човек по-малко, след като Радослав Терзиев бе изгонен за втори жълт картон. Три минути след това възпитаниците на Едуард Ераносян създадоха добра атака, но при центрирането Мартин Камбуров не можа да играе с топката, защото бе възседнат от Даниел Златков. Нападателят на домакините протестира, гледайки съдията, но той даде знак играта да продължи. Напрежението между двете главнодействащи лица в тази ситуация се повиши и искри прехвърчаха на терена. В резултат на това Николай Йорданов показа жълт картон на Мартин Камбуров.

С прибавените три точки активът на Локомотив нарасна на 20 пункта, като „смърфовете“ са на шеста позиция във временното класиране. Ботев е осми с 18.

Локомотив (Пд): Ясеин Ел Каруби, Пламен Крумов, Кирил Котев, Павел Виданов, Иван Горанов, Ванчо Траянов, Мартин Райнов, Мартин Камбуров, Димо Бакалов (Дани Кики 61′), Веселин Марчев, Ияд Хамуд (Парвиз Умарбаев 45′)

Старши треньор: Едуард Ераносян

Ботев (Пд): Георги Николаев Георгиев, Цветомир Панов, Даниел Златков, Радослав Терзиев, Крум Стоянов, Тодор Неделев, Серкан Юсеин (Даниел Кутев 77′), Яя Меледже (Иван Стоянов 55′), Стенио, Омар Косоко (Наско Милев 81′), Жоао Паоло

Главен съдия: Николай Йорданов Колев

Следете всичко около Локомотив Пловдив – Ботев Пловдив със специаланта категория на TribunaPlovdivbg – „Дербито на Пловдив“!