Велик мач! “Канарчетата” излязоха сухи от гръмотевична буря от голове и продължават напред за Купата

Отборът на Ботев (Пд) направи един от най-запомнящите си мачове в последно време, след който успя да се добере до 1/8 финалите в турнира за Купата на България!

И всичко това не толкова заради своя успех, колкото заради огромния брой голове, които съумя да отбележи (и в същото време да допусне) в противниковата врата.

Момчетата на треньора Николай Киров реализраха цели 6 попадения във вратата на домакина Пирин (Гоце Делчев) и с гръмкото 3:6 съумяха да го отстранят от турнира за Купата на България.

По два гола за „канарчетата“ реализираха капитанът Тодор Неделев (53‘, 71‘) и бразилците Фелипе Бризола (40‘, 75‘) и Жоао Пауло (54‘, 64‘).

Ботев (Пд) допусна първия гол в своята врата в 38-та минута дело на Борислав Хазуров, но големите усилия на „жълто-черните“ обърнаха развоя на събитията само за няколко минути в началото на втората част и до голяма степен решиха изхода на срещата.

Гоцеделчевци опитаха да „дръпнат дявола за опашката“ на два пъти до края на срещата чрез Борислав Хазуров (69‘) и Ибрахим Мехремски (78‘), но спорадичните им избухвания в крайна сметка не им донесоха успех.

Иначе двубоят започна динамично – такъв какъвто беше до самия си край. Във втората минута, след продължителна “жълто-черна” атака, топката достигна до централния нападател Даниел Кутев, който от границата на наказателното поле отправи неточен удар към вратата на домакините.

Първата чиста възможност за гол пред гостите от Пловдив дойде в 10-та минута, когато Тодор Неделев нецели страничния стълб на вратата на Юсев. Капитанът на Ботев (Пд) отправи много силен шут от около 20 метра, но стражът на домакините докосна достатъчно толкова коженото кълбо, колкото то да се отклони от напречния стълб и да излезе в ъглов удар. При последвалия корнер оставеният сам Даниел Кутев стреля неточно с глава.

Две минути по-късно и домакините от Гоце Делчев получиха шанс за попадение. Георги Калайджиев стреля от пряк свободен удар от около 25 метра от вратата на Георгиев, но ударът на полузащитника не успя да затрудни “жълто-черния” страж, след като топката излезе в аут.

В ответната атака Крум Стоянов центрира прецизно отляво. Жоао Пауло засече с глава, но коженото кълбо летеше прекалено слабо, за да затрудни Юсев и той улови.

stoqnov

В 18-та минута домакините от Пирин (ГД) имаха претенции за дузпа. Топката бе центрирана на първа греда, където Серкан Юсеин изби. Последва ново центриране към наказателното поле на Ботев (Пд), където играч на Пирин падна, но главният съдия подмина претенциите на домакините за дузпа.

6 минути-късно “белите” организираха атака отдясно и топката попадна в краката на Борислав Хазуров в наказателното поле. Нападателят се обърна към вратата и стреля, но Георгиев предвидливо излезе и скъси дистанцията, след което спаси удара. В 29-та минута Георги Самокишев стреля директно от пряк свобден удар, но страбът на “канарчетата” следеше топката и боксира в корнер.

В 35-та минута Томи Костадинов от състава на Пирин получи топката в центъра на терена, напредна и стреля от около 20 метра, но коженото кълбо попадна право в ръцете на Георгиев.

ГОООЛ Борислав Хазуров даде преднина на своя отбор в 38-та минута – 1:0!

Домакините от Пирин изнендващо излезнаха напред в резултата след по-малко от 40 минути игра. Нападателят Хазуров получи топката пред наказателното поле на “канарчетата” и с много точен удар в долния ляв ъгъл на вратата на Георгиев откри резултата.

ГОООЛ Фелипе Бризола възстановява равенството в 40-та минута -1:1!

“Канарчетата” не чакаха дълго преди да върнат попадението на своя съперник. Тодор Неделев изпълни прецизен ъглов удар. Топката достигна до Даниел Кутев, който пое на гърди и пусна към бразилеца Фелипе Бризола. Той от своя страна не се поколеба нито за миг и с премерен удар опъна мрежата на Юсев, реализирайки дебютния си гол за своя отбор.

Три минути след това Георги Самокишев стреля от свободен удар от над 30 метра, но Георги Георгиев боксира изби в ъглов удар.

Втората част започна гръмотевично за гостите от Пловдив, които след малко повече от 20 минути вече бяха решили в своя полза.

ГОООЛ Ботев (Пд) излезе напред в резултата чрез Тодор Неделев в 53-та минута 1-2!

Първо, Тодор Неделев даде преднина на своя отбор. “Канарчетата” отнеха топката около централния кръг на терена. Даниел Кутев напредна в половината на Пирин и останал очи в очи с вратаря Юсев пусна надясно към Тодор Неделев, който на празна врата не пропусна.

ГОООЛ Жоао Пауло реализира трети гол за “канарчетата” в 54-та минута – 1:3!

Минута след това, Ботев (Пд) до голяма степен реши изхода на срещата. Жоао Пауло се възползва от грешка в защитата на Пирин и останал очи в очи с вратаря на “белите” прати топката в мрежата за трети път.

В 56-та минута Фелипе Бризола пусна отличен пас към нахлуващия в наказателното поле Даниел Кутев. Вторият остана сам срещу вратаря Юсев, но стражът излезе придвидливо и извади последвалия удар.

ГОООЛ Жоао Пауло добави още един гол към актива на своя отбор в 64-та минута – 1:4!

Тодор Неделев получи отличен пас зад гърба на “бялата ” отбрана и напредна по десния фланг, след което извади към точката на дузпата към Жоао Пауло, а бразилецът с премерен удар увеличава преднината на “жълто-черните”.

В 69-та минута домакините от Пирин получиха право да изпълнят дузпа. Играч на домакините стреля извън наказателното поле към вратата на Георгиев, а топката се отклони от ръката на Радослав Терзиев, за което главният съдия посочи бялата точка.

ГОООЛ Борислав Хазуров реализира втория си гол в срещата в 69-та минтуа – 2:4!

С изпълнението на 11-метровия наказателен удар се нагърби Борислав Хазуров, който прати топката в обратния на вратаря ъгъл.

ГОООЛ И Тодор Неделев реализира втория си гол в срещата в 71-та минута – 2-5!

Малко след гола на домакините Жоао Пауло оформи своя втори хеттрик за едне разходи между защитата на Пирин и бе фаулиран от играч в “бяло”, а главният съдия Иван Пенчев за втори път посочи бялата точка. Тодор Неделев изпълни хладнокръвно дузпата и възстанови аванса от три гола на “канарчетата”.

ГОООЛ Фелипе Бризола реализира в 75-та минута – 2:6!

4 минути след това Фелипе Бризола получи великолепен пас зад защитата на Пирин и с мощен удар от границата на наказателното поле вкарва шестия гол за своя отбор.

ГОООЛ Ибрахим Мехремски бележи за 3:6 в 78-та минута!

Томи Костадинов проби отляво и центрира към Ибраим Мехремски. Той от своя страна не се поколеба и с плътен удар намалява аванса на “жълто-черните”.

В 89-та минута Серкан Юсеин се опита да намери Иван Кирев зад гърба на защитата на Пирин, но пасът бе малко по-силен от необходимото. Все пак младият нападател докосна кълбото, вратарят изби и то отново се върна в Серкан, който стреля, а защитник на голлинията спря пътя на топката към вратата, предотвратявайки сигурен гол и запазвайки крайното 3:6!

Ботев (Пд) продължава във фазата на 1/8 финалите в турнира за Купата България!

Пирин (ГД): Ангел Юсев, Иван Спахиев, Мартин Газиев, Георги Самокишев (к), Атанс Спириев, Мариян Ловков, Радослав Анев, Радослав Монов, Томи Костадинов, Георги Калайджиев, Борислав Хазуров

Старши треньор: Йордан Боздански

Ботев (Пд): Георгиев Герогиев, Цветомир Панов, Даниел Златков, Крум Стоянов, Серкан Юсеин, ЯЯ Меледже, Жоао Пауло, Фелипе Бризола, Тодор Неделев (к) (Милко Георгиев 75′), Даниел Кутев

Главен съдия: Иван Пенчев

Снимки и лайвскор: botevplovdiv.bg