СНИМКИ: Локомотив (Пд) опита, но не успя да преплува Морето

Локомотив (Пд) записа втора домакинска загуба (след тази срещу Берое 1:2), след като загуби от Черно море с 1:3 в среща от 17-я кръг на “А” група ст. “Локомотив“ в парк „Лаута“. Единственото попадение за Локомотив (Пд) вкара влезелият като смяна през втората част Зоран Балдовалиев, но то бе напълно недостатъчно срещу по-високата ефективност на гостите, които реализирахаа 3 гола от едва 4-5 чисто голови положения.

Загубата за момчетата на Христо Колев става още по-болезнена, тъй като от средата на втората част те играха срещу противник, който има в състава си 10 души след червения картон на Стефан Станчев от отбор ана Черно море. По този начин Черно море се откъсва с 3 точки повече – 24т. на 5-та позиция, докато Локомотив запазва 7-ото си място.

Първото голово положение в мача се откри пред футболиста на Локомотив (Пд) Илиян Йорданов още във втората минута на срещата. Тогава Мартин Камбуров изведе добре бързоногото крило, който от своя страна напредна леко и отправи силен удар към Китанов. Младият вратар на Черно море обаче бе на място и спаси.

Гооол! Черно море открива резултата с 7-та минута, след като Дани Георгиев намери непокрития в наказателното поле на Локомотив (Пд) Матиас Курьор, който стреля от близка дистанция и заби седмия си гол от началото на сезона.

Дани Кики опита мигновено да върне попадението, след като стреля от над 25 метра, но право в ръцете на Китанов. В 15-та минута Ванчо Траянов отправи точен удар към вратата на Китанов, но отново стражът на Черно море се справи със ситуацията.

Гооол! Въпреки че темпото на игра спадна в средата на първата част, “моряците” успяха да ударят за втори път в 35-та минута. Тогава Стефан Станчев центрира отдясно и Бурабия с прецизен удар в глава от около 10 метра направи резултата 2:0 за гостите.

Един от най-активните за “смърфовете” в този мач Дани Кики отново пропусна да се разпише в 39-та минута, когато от едва няколко метра не успя да уцели вратата на Черно море.

loko cherno more

Втората част започна вихрено за домакините. В 50-та мимута Камбуров центрира в наказателното поле, но Йорданов не успя да играе успешно с топката и да я насочи във вратата, въпреки че бе само на няколко сантиметра от голлинията.

Гооол! Само 5 минути по-късно влезлият като резерва на полувремето Зоран Балдовлиев върна надеждите на “черно-бялата” публика след страхотна тупалка от границата на наказателното поле. Балдо получи добре на 25-я метър пред вратата на Черно море, видя празното пространство в защитата на “моряците”, напредна леко и с мощен изтрел покрай Китанов намали резултата до 1:2!

В 68-та минута Бирсент Карагарен получи на ъгъла на противниковото наказателно поле, но стреля слабо в ръцете на Китанов. В 76-та минута Стефан Станчев получава втори жълт картон. Този път играчът на Черно море атакува бурно Карагарен и беше изгонен от съдията.

В последният етюд от двубоя Илиян Йорданов направи дузпа срещу Еуженио в добавеното време на срещата. Поседвалото изпълнение бе реализирано от бившият футболист на “смърфовете” Мехди Бурабия, който не само отблеяза втория си гол в срещата, но и сложи точка на спора между двата тима за 1:3.

Локомотив (Пд): Ясин Ел Харуби, Крум Стоянов, Игнат Дишлиев (Георги Вълчев 31′), Александър Тунчев, Христо Стамов, Ванчо Траянов, Стефан Велев, Дани Кики (Карагарен 60′), Илиян Йорданов, Йоан Ласиман (Балдовалиев 20′), Мартин Камбуров (к)

Старши треньор: Христо Колев

Черно море: Георги Китанов, Михаил Венков, Герогиев, Станчев, Педро Еуженио, Траян Траянов, Тодор Паланков, Даниел Георгиев, Мехди Бурабия, Марк Клок (Стенио 63′), Матиа Курьор, Симеон Райков (Еуженио 63′)

Старши треньор: Никола Спасов

Главен съдия: Станислав Тодоров