СНИМКИ: К-У-П-А-Т-А-Е-Ж-Ъ-Л-Т-О-Ч-Е-Р-Н-А!

КУПАТА Е “ЖЪЛТО-ЧЕРНА”!

Николай Киров и неговият Ботев (Пд) написаха история!

“Канарчетата” изиграха един от най-великите си мачове в последните 20 години и премазаха многомилионната селекция на Лудогорец във финала за Купата на България и отново вдигнаха отличието след 1981г.

Голове за успеха с 2:1 реализираха Омар Косоко (44′) и Антонио Вутов (52′), оставяйки без аргументи шампионите, които цял мач не приличаха на себе си. Ботев (Пд) сътвори чудото с много бойка и настоятелна игра и почти не остави шансове на своите съперници. Кешеру върна един гол в края на срещата за Лудогорец, но той бе крайно недостатъчен.

Близо 10 000 бултраси наблюдаваха мача на живо от трибуните на ст.”Васил Левски” и помогнаха изключително много за успеха на своя отбор. Така след 36 години прекъсване “канарчетата” отново грабнаха трофей и заслужено могат да празнуват.

Ботев (Пд) едва не възпламени ст.”Васил Левски” с гол още в 3-та минута. Косоко се измъкна зад защитата на “зелените” и стига необезпокояван до вратата на Ренан. Ударът на французина обаче бе изключително неточен и топката излезе в аут.

В 7-та минута Кафу вкара топката в мрежата на Ботев, но голът бе отменен заради засада. Три минути по-късно Натанаел стреля силно от пряк свободен удар, но не единствено прехвърли с много вратата на Чворович.

В 17-та минута Вутов се оказа очи в очи с вратаря на Лудогорец Ренан дос Сантос, но ударът му бе твърде слаб и топката се претъркули в аут.

В последните минути определено Лудогорец е тимът, който контролира нещата на терена. “Канарчетата” избухват тук-там с някои спорадични атаки, но все още липсва това, което да ги доведе до гола.

В 29-та минута ужасяващ малшанс споходи футболистите на Ботев (Пд), след като Лъчо Балтанов удари греда. Всичко започна от един лош пас на Дяков назад към Паломино, който бе прихванат от Неделев. Вместо да стреля обаче капитанът на “канарчетата” реши да комбинира с нахлуващия Лъчо Балтанов, който стреля мигновено, но топката се отби в напречната греда и се спря в ръцете на Ренан.

ГОООЛ Омар Косоко взриви стадиона с гол в 46-та минута – 0:1!

С последната атака за първата част Ботев (ПД) успя да поведе и да донесе неимоверна радост на хилядите “жълто-черни” сърца по трибуните. Една рикоширала топка в Неделев прелетя над Паломино отдясно по атаката и Вутов я укроти в пеналта. Той спря и върна назад за Балтанов, който продължи още по-вляво за Косоко. Нападателят овладя и с левия крак препарира Ренан за 0:1.

Мачът беше прекъснат за кратко след гола на Косоко, тъй като десетки привърженици на Ботев (Пд) от сектор “Б” на Националния стадион нахлуха на пистата.

Страхотна намеса на Иван Чвороивч предотврати гол в неговата врата няколко минути след началото на втората част.

ГОООЛ Антонио Вутов матира за втори път Ренан в 52-та минута – 0:2!

“Жълто-черните” фенове са в екстаз след гола на Антонио Вутов! Омар Косоко получи отдясно и без да се бави много центрира към наказателното поле. Антонио Вутов изникна зад гърба на Моци и засече покрай Ренан.

В 67-та минута Паломино стреля с глава след центриране от корнер, но топката премина малко над напречната греда зад Чворович. В 70-та минута Kешеру пое на границата на наказателното поле и стреля силно. Топката обаче бе твърде неточна и нямаше как да затрудни Чворович.

В 85-та минута Чворович за пореден път спаси своя отбор. Кишада с много умел пас по тревата намери Кафу отдясно в наказателното поле. Нападателят шутира веднага по диагонала, а Чворович отби, след което защитник изрита надалеч.

ГОООЛ Калаудиу Кешеру намали за разградчани в 81-та минута – 1:2!

Резервата Кешеру намалява резултата! Защитата на Ботев не се справи добре при ъгловия удар, а Моци с глава свали към Кешеру. На метър пред вратарското поле нападателят се обърна и с интересно воле прати топката в долния десен ъгъл.

Страхотно спасяване на Чворович! Кишада с много умел пас по тревата намери Кафу отдясно в наказателното поле. Нападателят шутира веднага по диагонала, а Чворович отби, след което защитник изрита надалеч.

В 91-та минута Виана бе изгонен с втори жълт картон.

ЕТО ЕКСКЛУЗИВНИТЕ КАДРИ ПЪРВО В TRIBUNAPLOVDIV.BG.