
“Годината определено протича добре за мен от тази гледна точка, че най-после достигнах до някакво постоянство в играта си и общо взето се представям доста добре на почти всички турнири, макар че невинаги играя четвъртфинали и полуфинали”, призна Цветана Пиронкова в интервю за bTV. Най-добрата ни тенисистка ще се върне на корта за турнирите в Синсинати и Ню Хейвън преди да дойде време за големия тест – US Open.
“Всеки от тенисистите би искал да се представи силно на турнирите от Големия шлем – продължи Цвети. – US Open е последният от тях за сезона, така че сега всички са крайно мотивирани и жадни за резултати. За мен добро представяне ще е всичко след трети кръг в Ню Йорк. Много хора ме питат, кога пак ще спечеля титла и тази мисъл винаги е в мислите ми когато играя. Не съм спирала да се стрея към още трофеи, като разбрира се, по-големите турнири са по-апетитни и престижни.”
Пиронкова коментира и ситуацията около Григор Димитров и новият му наставник Йохан Ортегрен: “Той обича да сменя треньорите си, обича да пробва нови неща, явно това го мотивира и няма нищо лошо. Григор знае коя е най-добрата стъпка, доказал е, че е страхотен спортист и че може да се справя, така че мога само да му пожелая успех.”
TennisKafe.com
Харесай страницата на TribunaPlovdiv.bg във Фейсбук и научавай новините пръв>>