Мощни латиноритми заглушиха шума на Дунав-а, Ботев (Пд) с паметен обрат в Разград

Отборът на Ботев (Пд) осъществи паметен обрат тази вечер!

В среща от осмия кръг на Първа лига “канарчетата” успяха да победят един от лидерите в първенството Дунав с 2:1, въпреки че след 12 минути игра губеха в резулатата.

Пореден страхотен мач за “канарчетата” направиха двамата бразилци Жоао Пауло (64′) и Фелипе Бризола(29′), чиито голове в крайна сметка донесоха победата на пловдивчани.

След тозу успех Ботев (Пд) се изкачва до 6-та позиция във временното класиране с актив от 13т., докато Дунав остава втори с 17т.

Домакините започнаха по-активно срещата.

ГОООЛ Антон Огнянов открива резултата в 12-та минута за Дунав – 1:0

След груба грешка на Крус Стоянов, Юлиян Ненов пое топката и я подаде към Антон Огнянов, който нямаше проблеми да реализира в опразнената врата.

В 21-та минута Мирослав Будинов получи хубаво топката в наказателното поле след центриране на Юлиян Ненов, но стреля много високо над вратата.

В 28-та минута Фелипе Бризола стреля от дистанция, но ударът бе прекален слаб за вратаря Мартин Луков и той улови.

ГОООЛ Фелипе Бризола изравни резултата в 29-та минута на срещата – 1:1!

Минута по-късно Фелипе Бризола нанесе двойно по-тежък удар, който този път бе неуловим за стража на домакините. Той получи топката пред наказателното поле от Серкан Юсеин и с мощен шут в горния десен ъгъл направи 1:1.

В 32-та минута Серкан Юсеин стреля от границата на наказателното поле, но Мартин Луков бе заел добра позиция и улови. При добавката Фелипе Бризола контузи вратаря. 5 минути по-късно Фелипе Бризола изведе перфектно Жоао Паоло зад защитата на домакините. Вторият стреля силно по диагонал отдясно, топката премина на сантиметри встрани от вратата на Луков.

В 40-та минута Филипе Брозола опита удар с левия крак малко преди пеналтерията. Футболистът получи топката от Жоао Пауло, но не успя да уцели рамките на вратата.

Домакините реагираха на силните атаки на Ботев и опитаха с центрирания да затруднят защитата пред вратаря на Ботев. Шоко опита центриране, което беше избито в ъглов удар.

В 46-та минута отборът на Дунав направи смяна. В игра влезе Нуриддин Давронов, който замени Ивайло Раденцов.

В 50-та минута Дунав удари напречната греда на вратата на Георги Георгиев. Юлиян Ненов беше изведен зад защитата на “канарчетата”, като не успя да реализира от малко разстояние, залагайки на силата.

Три минути след това Дунав отново опита атака, спряна от Радослав Терзиев.

В 59-та минута Радослав Будинов не намери добре топката и изпрати кълбото в ръцете на вратаря на Ботев

Две минути по-късно “жълто-черните” отговориха със скоростна атака. Иван Стоянов получи топката на стрелкова позиция на пеналтерията, но не вложи нужната сила и точност в удара, изпращайки кълбото в ръцете на вратаря на Дунав

ГОООЛ Жоао Пауло извежда Ботев напред в резултата в 64-та минута, правейки резултата 1:2

В 64-та минута Жоао Паоло беше изведен зад защитата на Дунав Русе по брилянтен начин от Тодор Неделев. Бразилецът обработи топката бързо и реализира, извеждайки тима си напред в резултата.

Отборът на Дунав се опитва да упражни натиск. В 68-та минута Давронов опита удар от дистанция, но не затрудни Георгиев.

В 71-та минута “жълто-черните” извършиха смяна. На терена се появи Стенио Дос Сантос на мястото на Серкан Юсеин.

В 74-та минута Дунав Русе извърши последната си смяна. В игра се появи Спас Георгиев на мястото на Юлиан Ненов

Две минути по-късно Жоао Паоло получи извеждащо подаване, укроти топката и преодоля вратаря на домакините, но ударът му не намери рамките на вратата.

В 76-та минута “дунавци” изпълниха ъглов удар, който постави под напрежение защитата на “канарчетата”. С топката се размина Будинов, след което защитник на Ботев изчисти в нов корнер.

В 78-та минута Антон Огнянов опита центриране отляво, но топката беше уловена от Георгиев.

Постепенно играчите на Ботев успяха да се справят с натиска на домакините и отговориха със скоростни контраатаки.

В 82-та минута Стенио пропиля прекрасен шанс да затвори мача. Футболистът получи топката на чиста позиция, обезпокояван, но ударът му мина на милиметри от страничния стълб.

В 84-та минута Опит за удар от 20 метра с левия крак на Джаилов, който премина покрай вратата на Георгиев

Смяна на отбора на Ботев в 86-та минита. Жоао Пауло напусна игра, заменен от Даниел Кутев.

Дунав (Русе): Мартин Луков, Искандар Джалилов, Петър Патев, Михаил Милчев, Атанас Атанасов, Ивайло Раденцов, Васил Шопов, Юлиян Ненов, Антон Огнянов, Мирослав Будинов Диян Димов (к)

Старши треньор: Пламен Донев

Ботев (Пд): Георги Георгиев, Крум Стоянов, Даниел Златков, Радослав Терзиев, Цветомир Панов, ЯЯ Меледже, Серкан Юсеин, Иван Стоянов, Фелипе Бризола, Тодор Неделев, Жоао Паоло

Главен съдия: Георги Давидов