СНИМКИ И ВИДЕО: Ботев (Пд) завърши сезона с усмивка и вдъхна надежда на своите фенове за бъдещето

Отборът на Ботев (Пд) изстрада, но все пак изживя своята трета победа от началото на пролетния полусезон! След 8 мача без победа, момчетата на Николай Костов показаха характер и се справиха с 2:1 над шампиона Лудогорец в последния си шампионатен мач за сезон 2015/2016г.

В герой за „канарчетата“ се превърна критукуваният от мнозина халф на Ботев (Пд) Божидар Васев, който още в 20-та минута даде преднина на своя отбор. Така, след като днес се разбра, че Божидар Васев напуска Ботев (Пд) след края на сезона в посока Черно море, той ще „съблече“ „жълто-черната“ фланелка с усмивка. Второто попадение бе реализирано от Кристиян Димитров.

Лудогорец все пак вкара попадение в края на срещата, което бе дело на Венци Керчев

С тази победа Ботев (Пд) в крайна сметка съумя да сложи положителна точка на една от най-тежките си шампионатни кампании в последно време. През пролетта Ботев (Пд) извоюва едва три победи над своите съперници и логично остана на незавидната 7-а позиция в крайното класиране с актив от 33т.

Кръг преди края: Ботев (Пд) е с втората най-слаба атака в „А“ група!

20160527_183051 (Copy)

Равностойно начало на среащата. Въпреки името на съперника, Ботев (Пд) влиза в срещата със самочувствие.

В 7-та минута Божидар Васев пое необезпокояван на точката на дузпата и с мощен удар разтресе гредатата зад Аргилашки.

В 13-та минута Мисиджан излъга два защитници  на Ботев (Пд) и стреля технично, но ударът му мина малко над наречната греда на младия М.Димитров.

ГОООЛ Божидар Васев открива резултата за Ботев (Пд) след страхотен пас на Тодор Неделев в 18-та минута – 1:0!

Огромното желание на домакините да се доберат до първата си победа от 8 мача насам даде резултат в 18-та минута на срещата, когато Божидар Васев се измъкна от опеката на защитата на Лудогорец и с техничен удар покрай вратаря Аргилашки изпрати топката в мрежата, давайки преднина на своя отбор!

Положения до края на първата част почти липсваха, като двата отбора се прибраха да почиват при резултат 1:0 в полза на Ботев (Пд)!

vasev

Първи опасен удар към една от двете врати – в 47-та минута Тодор Неделев пое малко пред границата на наказателното поле и с техничен удар опита да застраши вратаря Аргилашки. Топката обаче придоби неконтролируема парабола и илзлезе встрани от десния страничен стълб на противникова врата.

ГООЛ! 86′ Кристиян Димитров покачи на 2:0.