Ботев допусна обрат в последната си контрола

Отборът на Ботев (Пд) допусна изненадващ обрат в последната си контрола преди старта на Първа лига. Съперник на “жълто-черните” бе Верея, в среща играна на клубната база на “канарчетата” в Коматево. Домакините поведоха в резултата, но след това допуснаха три гола за крайното 3:1.

„Жълто-черните” откриха резултата в двубоя чрез Тодор Неделев в 16-та минута, но само 6 минути по-късно Илиян Йорданов изравни резултата. В 60-та минута Георги Андонов изведе старозагорския тим напред в резултата, а минути преди края на двубоя резервата Янислав Иванов сложи точка на спора след красив гол от около 35 метра.

Въпреки загубата отборът на Ботев бе по-активният тим на терена, като „жълто-черните” пропиляха няколко изгодни положения и удариха греда през втората част. Старши треньорът Николай Киров заложи на същия състав от срещата с Оборище преди три дни, в която „канарчетата” победиха с пет на един.

В първия си мач от пролетния дял на шампионата Ботев (Пд) гостува на Локомотив (ГО) следващата събота, 18.02.

Срещата днес започна добре за “канарчетата”. В 7-та миута футболистите на Ботев (Пд) организираха многоходова атака,  която премина през Неделев, Косоко и Марин. Неделев последен игра с топката, като успя да я задържи и да отправи удар по земя от границата на наказателното поле, но право в ръцете на Караджов.

В 10-та минуата Виана отправи първи удар към вратата на съперника, но топката се спря в ръцете на Караджов. Минутка по-късно Балтанов стреля от разстояние, но топката излезе в аут.

Терзиев стреля с глава в 14-та минута, но и този път коженото кълбо не попадна в рамките на вратата.

ГОООЛ След хубава комбинаци в центъра, Тошко Неделев се озова сам стрещу вратаря и го преодоля с лекота за 1-0 в 16-та минута на срешата.

ГОООЛ В 20-та минута Илиян Йорданов изравни резултата след страхотен удар с глава, който не оставяи шансове на Чворович за реакция.

ГОООЛ Георги Андонов даде преднина на Верея в 60-та минута. След грешка в защитата на Ботев, бившия футболист на “жълто-черните” се пребори за топката и останал сам срещу Георгиев вкара за 2:1.

В 70-та минута Косоко се опита да изведе сам срещу вратаря Виана, но Пламен Колев разчете намеренията на футболиста на Ботев и пресрещна първи топката.

ГОООЛ Верея реши всичко в сблъсъка след нов гол в 83-та минута. Негов автор бе Янислав Иванов. Футболистът стреля силно от около 35 метра право в горния ляв ъгъл на вратата пазена от Георгиев за 1:3.

Ботев Пд: Иван Чворович (Георгиев 45′), Радослав Терзиев (Златков 45′), Цветомир Панов, Виктор Генев, Лазар Марин (Бризола 59′), Секран Юсеин, Лъчезар Балтанов ЯЯ Меледже 61′), Тодор Неделев – к, Антонио Вутов (Крум Стоянов 20′), Фернандо Виана, Омар Косоко (Борис Тютюков 74′)

Верея: Иван Караджов, Здравко Илиев, Владимир Зафиров, Мирослав Енчев, Костадин Слаев, Георги Андонов, Илиян Йорданов, Венцислав Бенгюзов, Елиаш Да Силва, Пердро Еуженио