(СНИМКИ И ВИДЕО): Бирсент Карагарен е новият герой на “Лаута”, след като донесе първи успех на “смърфовете” за този сезон

Бирсент Карагарен се превърна в новия герой на “Лаута”, след като отбеляза победния гол за Локомотив (Пд) срещу Левски в среща от 6-я кръг на “А” група за победата с 1:0 и върна надеждите на хилядите феновете на “Смърфовете”, че този сезон ще бъде наистина преломен за клуба, при което той ще поеме развитието си в положителна посока. Иначе гола падна в началото на първата част, а през целия мач “черно-белите” демонстрираха динамичен и сърцат футбол, който в крайна сметка им донесе първи успех за новия сезон. По този начин момчетата на Хрсито Колев събират актив от 5т., с което се изкачиха до 6-то място в генералното класиране.

Срещата започна с минута мълчание в памет на занаменития фен на Локомотив (Пд) д-р Атанасов, който загуби битката с коварна болест и почина през изминалата седмица. Иначе в в първите няколко минути “сините” владееха топката значилетено повече, а дейстията се развиват само и единствено в игралното поле на пловдивчани. Въперки доминацията на софиянци в центъра на терена, първото добро положение за гол бе записано на сметката на Локомотив (Пд), като след страхотена атака в 16-та минута, започната от новопривлечения франчузин Дюфо, Зоран Балдовалиев се оказа на добра позиция, той стреля от малкък ъгъл с левия крак, но вратарят на “сините” Йоргачевич успя да улови.

IMG_1843Малко след това и “сините” изпуснаха шанса да се поздравят с гол, след като в 25-та минута Наско Курдов не уцели топката от непосредствена близост и не съумя да разстреля Ел Каруби. “Коженото кълбо” бе подадено остро в наказателното поле на Локомотив (Пд) от Прохазка, но централният нападател на “сините” в крайна сметка пропусна.

В 37-та минута се създаде свирепо меле в наказателнто поле на Левски, което едва не доведе до попадение в тяхната врата, след като Балдовалиев центрира отляво, топката се завъртя пред голлинията на Йоргачевич, но все пак бе изчистена. Непосредствено след това “смърфовете” имаха още едно положение за гол, след като Велковски пусна хитър пас между защитниците на Левски, топката достигна до Карагарен, но той на границата на наказателното поле, вместо да стреля, се засуети и пропиля тази добра възможност.

Началото на втората част бе ъдарно за домакините, които откриха резултата още от съблекалнята. Това стана факт, след като Бирсент Карагерен се възползва от една изипана топка в наказателното поле и от 10 метра разстреля Йоргачевич за 1:0 в 47-та минута.

IMG_1890След гола “сините” се активизираха и създадоха няколко стойностни положения за гол. Едно тях бе в 53-та минута, когато  Цонев центрира към Костадинов, като от точката за изпълнение на дузпа засече отлично с глава, но Ел Каруби реагира много добре и улови.  Голямата новина за “сините” в този мач бе дългоочакваният официалне дебют на Омар Диаби, който влезе в игра в 75-та минута на срещата.

Локомотив бе близо до гола и в 77-та минута, когато Мартин Камбуров пропусна да се разпише за 12-ти път срещу Левски. До опасността се стигна, след едно прекрасно и много удобно центриране на Боне отсясно, но центарлният нападател на “смърфовете” удари греда след удара си с глава, а при добавката изкара коженото кълбо в аут, падайки на тревата.  Всичко това обаче бе напълно достатъчно “смърфовете” да запишат първа победа от началото на сезона!