СНИМКИ И ВИДЕО: Ботев прегази Берое в битката за Тракия, Георги Николов отново блести

Отборът на Ботев Пловдив не остави никакъв шанс на Берое при визитата си под Аязмото и спечели с класическото 3:0 в среща от 27-ия кръг на Първа лига.

“Канарите” бяха изключително ефективни и реализираха почти всички точни удари, които отправиха към вратата на “заралии”. Голмайсторът на тима Георги Николов блесна с нови два гола, които го изравниха на върха в ранглистата с Александър Колев от Крумовград.

В 5-ата минута на двубоя дойде и първата по-сериозна опасност пред една от двете врати. “Заралии” създадоха добро положение, при което Себастиан Вия беше изведен вляво и елиминира по фантастичен начин Николай Минков и даде остър пас към Вини Трибуле. Там обаче Хидайет Ханкич отклони и топката не стигна до нападателя на старозагорци.

В 20-ата минута на двубоя домакините бяха близо до това да открият резултата. Себастиан Вия изведе по отличен начин Джани Политино. Играчът на “зелените” овладя по добър начин кълбото, но Ханкич успя да скъси ъгъла и да отрази изстрела.

ГООООЛ! В 22-ата минута Константинос Балоянис открива резултата!
Емануел Уме пое топка от своето наказателното поле, след което направи изключителен рейд с топка в крака, стигайки до половината на домакините. Последва много добър пас към Балоянис, който откри резултата.

ГООООЛ! В 31-ата минута Георги Николов реализира второ попадение за пловдивчани!
Този път Константинос Балоянис центрира от ъглов удар, а Георги Николов се извиси в наказателното поле, за да прати топката за втори път в мрежата на Мота – 0:2.

В 37-ата минута Балоянис пробва изстрел от границата на наказателното поле, но кълбото бе блокирано от играч в зелено.

В 41-ата минута Себастиан Вия центрира отдясно към Дамян Йорданов, който атакува много странно топката пред вратата на Ханкич. Той бе проследен от Чернев, който отклони в ъглов удар, но съдията Арсов посочи аут за Ботев.

До края на полувремето не паднаха повече попадения и двата тима се прибраха на почивка при два гола аванс за гостите.

ГОООЛ! В 53-ата минута Георги Николов прави резултата класически!
Емануел Уме се разправи безцеремонно вляво с Викторио Вълков, след като бранителят на Берое беше безпомощен срещу офанзивния играч на пловдивчани. Уме даде успореден пас за Георги Николов, който отблизо нямаше как да сбърка и направи резултата 3:0.

В 55-ата минута домакините изпуснаха златна възможност да отбележат гол. Винни Трибулет пусна пас към Себастиян Вия, който центрира остро в наказателното поле, но там Минков изчисти. Кълбото попадна на крака на Трибулет, който стреля, но отново Николай Минков от голлинията изчисти топката.

В 80-ата минута канарите разиграха отлично през средата на терена, а Ивелин Попов демонстрира страхотна визия и изведе Самюел Акере сам срещу Артур Мота. Ударът на резервата беше много слаб и не затрудни стража на Берое.

До края на срещата не паднаха повече попадения и Ботев заслужено се поздрави с победа в битката за Тракия.

Берое: 1 Артур Мота, 4 Франко Рамос, 5 Лучиано Скуадроне, 6 Джорди Говеа (к), 10 Джани Политино, 14 Викторио Вълков, 19 Карлос Алгара, 20 Карлос Пахаме, 21 Дамян Йорданов, 22 Себастиян Вия, 91 Винни Трибулет

Старши треньор: Хосе Ачиари

Ботев: 1 Хидайет Ханкич, 5 Джонас Там, 7 Мохамед Брахими, 10 Ивелин Попов (к), 17 Николай Минков, 18 Димитър Папазов, 30 Лъчезар Балтанов, 31 Уме Емануел, 38 Константинос Балогианис, 79 Атанас Чернев, 93 Георги Николов

Старши треньор: Душан Керкез