
Две равенства записаха отборите на Локомотив U17 и U19 в Елитните групи, съобщиха от официалната страница на клуба.
Вчера “черно-белите” до 17 години завършиха наравно 1:1 като домакин на ЦСКА-София, а вчера момчетата на треньора Димитър Палазов завършиха при същия резултат в гостуването на Сливен.
Вчера от 14:30 на Лаута се изправиха отборите на Локомотив U17 и ЦСКА-София U17. Двубоят на изкуствения терен започна на бързи обороти с няколко положения и пред двете врати.
В 10-та минута играч на “червените” стреля с глава, като ударът му мина на сантиметри от вратата на Дафовски. Локомотив отговори с опасна атака завършена от Желязко Калинов, който не намери целта след изстрел с глава.
В 20-та минута Даниел Чаушев от “черно-белите” нахлу в наказателното поле и пусна пас към пеналта, но той бе пресрещнат от играч в червено.
В 30-та минута Иван Ангелов от Локомотив напредна в центъра на терена и с удар от дистанция прати топката във вратата на ЦСКА-София за 1:0. В следващите минути Локомотив организира още няколко добри атаки, но не стигна до гол. Така двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 1:0.
Във 60-та минута защитникът на Локомотив Стефан Тинков се отличи с важна намеса, след като изчисти топката от голлинията при една атака на ЦСКА-София.
В следващата атака възпитаниците на треньора Христо Телкийски можеха да увеличат своята преднина. Желязко Калинов се озова сам срещу вратаря на червените и стреля, но стражът на гостите изби с мъка.
Топката се върна при играч на “черно-белите”, но ударът му бе блокиран от защитник в червено, предотвратявайки втори гол за Локомотив. В 67-та минута Стефан Дафовски трябваше да спасява два изстрела на играчи в червено. В 70-та минута на двубоя главния рефер отсъди дузпа в полза на ЦСКА-София.
Борислав Будинов застана зад топката и реализира за 1:1. До края на двубоя и двата отбора се опитаха да стигнат до победата, но срещата завърши 1:1.
След този мач момчетата на Христо Телкийски са на 8-мо място в класирането на Елитната група до 17 години с актив от 26 точки. В следващия кръг Локомотив гостува на Ботев 2002 (Пловдив).
Вчера Локомотив U19 завърши наравно 1:1 при гостуването си на Сливен. Въпреки силният вятър на стадион “Хаджи Димитър”, момчетата на Димитър Палазов откриха резултата в 35-та минута чрез Мариян Тонев, но Наим Борисов изравни в 65-та минута.
Локомотив е на 9-то място в класирането с актив от 24 точки. В следващия кръг “черно-белите” са домакин на ОФК Пирин (Благоевград).