МарицаТрибуна Пловдив TVФутбол

СНИМКИ И ВИДЕО: Марица се справи с ФК Стара Загора и е на 90 минути от “В” група

Марица Пловдив се доближи до завръщане във “В” група, след като днес се справи с 2:1 в двубой от квалификациите за третото ниво в българския футбол срещу ФК Стара Загора. Двубоят се игра на стадион “Пловдив” пред близо 1500 зрители.

Двубоят беше единствен от предварителния кръг за квалификациите за “В” група.

Двубоят започна слабо чистите голови положения липсваха. Все пак в 43-та минута Георги Неделчев откри резултата за Марица,  след като малко преди попадението играч на ФК Стара Загора успя да изчисти от голлинията удар на Иван Влашев, който преодоля вратаря на съперника, но стреля прекалено леко и играчът на гостите успя да изчисти. Защитникът успя да засече центриране на Иван Влашев от границата на вратарското поле и разстреля вратаря на старозагорци за 1:0.

Втората част започна с натиск на Марица, който даде резултата в 60-та минута след хубав пробив на Иван Влашев той беше повален в пеналта и съдията отсъди дузпа. Зад топката застана капитанът и най-опитен играч в тима Иван Площаков, който покачи за 2:0 и направи двубоя доста по-спокоен до края.

Последва и вратарска смяна в Марица, след като стражът на маричани Даниел Спасов получи травма и не успя да довърши двубоя, а на негово място влезе Горан Граблев.

В 85-та минута ФК Стара Загора се върнаха в двубоя след хубаво попадение на Боян Пенев, но повече чисти положения пред гостите не се откриха. Малко преди края старозагорци останаха и с 10 човека, след като техен играч беше изгонен.

Публиката пък си припомни позабравеното скандиране “От тук до Филипините само “жълто-сините””. Като на двубоя присъстваха много юноши на Марица, които пробиха във футбола и играха или играят в “А” група и легенди на пловдивския футбол.

В сряда 11 юни отново от 18:00ч. на стадион “Пловдив” Марица играе срещу Левски Крумовград при победа маричани ще се завърнат във “В” група след пауза от цели 4 години.

В другите квалификации днес Странджа Средец и Родопа Смолян си осигуриха участие във “В” група. Странджа победи Елхово след дузпи с 4:2, а редовното време завърши при резултат 2:2 на стадион “Тодор Диев” в Пловдив. А Родопа Смолян разби Бенковски Симеоновград с 5:0 на стадион “Беркут” в Брестник и също продължава напред в турнира.

Марица – ФК Стара Загора 2:1

1:0 Георги Неделчев 43 мин.

2:0 Иван Площаков 60 мин. дузпа

2:1 Боян Пенев 85 мин.

Марица: Даниел Спасов (Горан Граблев), Николай Ангелов, Георги Неделчев, Марко Д’Арженио, Йордан Въчев (Любослав Ангелов), Атанас Савов, Иван Влашев, Борис Андонов, Виделен Сердарски (Радослав Рошлев) , Християн Христев, Иван Площаков

* Видеоклипът е качен от екипa на TribunaPlovdiv.bg в 720p HD качество, но YouTube ще го стартира с 360p. За да го стартирате с 720 HD качество е нужно едно кликване на “Настройки” (намира се на черната лента в дясно под клипа) и след това да изберете 720 HD.