Ботев ПловдивТопФутбол

От “Колежа” излязоха с ново изявление след неуспешните преговори в изминалата нощ

ПФК Ботев (Пловдив) излезе с ново изявление след като през изминалата нощ преговорите със строителя на “Колежа” Илиян Филипов пропаднаха и не бяха успешни.

TribunaPlovdiv.bg публикува текста без редакторска намеса:

“Уважаеми ботевисти,

След напрегната вечер с много емоции и вложени огромни усилия и компромиси от всички участници в разговорите за бъдещето на любимия ни клуб е време за трезви и прагматични решения!
Съзнаваме отговорността, която имаме пред вас за намиране на правилното решение, което ще доведе до устойчивото и бъдеще на ПФК Ботев! Отговорите на въпросите, които поставяме по време на разговорите ни с нашите партньори от Сдружение ПФК Ботев и представителите на инвеститора г-н Илиян Филипов, са такива, каквито вероятно и вие си задавате.

profittips-the best football tips

В дух на взаимни отстъпки беше постигнат значителен прогрес и принципно съгласие по всички точки, поставени на масата от страните. Разминаване в позициите се получи единствено по времевата рамка на съставянето и подписването на споразумението между страните и всички приложими към него документи. Въпреки че осъзнаваме спешността на решенията, които следва да бъдат взети в следващите дни до началото на шампионата, същевременно осъзнаваме, че основите, които полагаме днес, ще се отразят на живота на клуба поне в следващите 2-3 години.

Водени от желанието си да съставим прецизни юридически обвързващи документи, ясни по своето съдържание и смисъл и отчитащи интересите и на двете страни, поискахме допълнителен разумен срок (до днес на обед) за финализиране на договорените точки и за полагане на рамката на цялостното споразумение.

Прехвърлянето на собствеността на един футболен клуб и смяната на неговото управление е сложен процес, който трябва да се извърши организирано, за да има приемственост и устойчивост. Всички ангажирани в този процес работим на пълни обороти и даваме всичко от себе си, за да ускорим максимално този процес. Тъй като финализирането на цялостния текст на споразумението, ведно с всички приложения към него (счетоводни и други справки), може да отнеме повече време, страните се договориха да постигнат принципно споразумение, оформено в нарочен документ (писмо за намерение), в което да уговорят следното:

profittips-the best football tips

– Упълномощаване на представител на г-н Филипов, който веднага да влезе в управлението на Клуба и съвместно с прокуриста Алексей Киричек да вземат решения на ежедневна база;

– Клауза за ангажиране на личната отговорност на членовете на Съвета на директорите за евентуални „скрити“ задължения на Клуба. След допълнителна проверка, която беше извършена тази сутрин, потвърждаваме че нетния дълг на Клуба (задължения минус вземания и банкова наличност) към 20.06.2025 г. е в рамките на предварително обявената цифра от 5,5 млн лева, с която цифра Съветът на директорите е готов да се ангажира;

– Цедиране на заемите, предоставени на Клуба от мажоритарния собственик, на Сдружение ПФК Ботев. Като условие по договора за цесия, страните се договориха да включат задължение на Сдружението да увеличи капитала на Клуба с посочените заеми с цел ликвидиране на тази тежест;

– Изготвяне и предоставяне на изисканите счетоводни и други справки, които представят пълна картина на финансовото и правно състояние на Клуба;

– Прехвърляне на акциите на Клуба от мажоритарния собственик на Сдружение ПФК Ботев след датата на провеждане на Общото събрание и избора на новия Съвет на директорите.

Посочените по-горе точки адресират всички най-важни въпроси, поставени от инвеститора с оглед намерението му да се ангажира финансовата издръжка на Клуба. Конкретните текстове на отделните документи следва да бъдат изготвени и подписани в следващите дни.
Вярваме, че това е правилния подход за постигане на съгласие между страните и преход към новото управление на Клуба.

Оставаме в готовност за продължаване на този процес, като от наша страна ще продължим да разчитаме на професионалната и компетентна подкрепа на адв. Иван Демерджиев, който ще координира процеса от наша страна. Очакваме всички заинтересовани страни да се обърнат към адв. Демерджиев за организиране на по-нататъшните срещи.

С уважение,
Ръководството на ПФК “Ботев”

LiveScoreBet е Тук! Новият Титан в Спортните Залози и Казино

Не изпускай нито една новина за твоя любим отбор! Научавай новините пръв с TribunaPlovdiv.bg. Отвори Фейсбук страницата ни, последвай двете стъпки и ще виждаш новините ни веднага след публикуването им:

Подобни

Един Коментар

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

:bg:  :fans:  :topka:  :bira:  :1:  :happy:  :red:  :ole:  :good:  :nazdrave:  :wacko:  :yahoo:  :smqh:  :cry:  :2:  :facepalm:  :blue-white:  :red-white:  :white-black:  :yellow-black: 
 

Back to top button

Установихме, че използвате Adblocker или друг софтуер, който не зарежда цялата версия на сайта ни.

Please consider supporting us by disabling your ad blocker