
Легендата на Локомотив (Пловдив) и българския футбол Христо Бонев разкри, че бюджетът на клуба е в размер на 450 хиляди лева на месец. Той направи това в предаването “Ники Кънчев шоу” по Дарик Радио.
“Какво става с Локомотив сега? Имаше един период, в който ситуацията не беше ясна. Стигна се до конфликт между Христо Крушарски и сегашният треньор на ЦСКА Александър Томаш във връзка с вратаря Динко Хоркаш. Крушарски нареди на Томаш да не го пуска, защото не иска да подпише договор. Аз му казах: “Как няма да слагаш Хоркаш, като гоним Европа”. Той беше изключителен вратар за нас. От там тръгнахме назад.
Крушарски се отказа, защото публиката не беше съгласна с неговите действия. Отказа се, но не окончателно, защото го помолих да продължи с издръжката на детско-юношеската школа. И го прави. Но сега ако ме попитате кой плаща заплати и разноски – които са в размер на 450 хиляди на месец… Всичко е платено, но не знам кой плаща. Дано да е дълги години така”, каза Зума.