Анализи и коментариБотев ПловдивФутбол

Как се представиха “канарчетата” по време на зимните контроли?

Отборът на Боте (Пд) завърши периода на зимните си контроли. Снощи “канарчетата” загубиха последната си проверка преди подновяването на първенство – с 0:3 от Ботев (Вр) в кв.Коматево.

Момчетата на Николай Киров се изправиха срещу 7 съперника – 2 у нас (Марица и Ботев (Вр) и 5 по време на лагера в Турция (Раднички (Ниш), Олександрия, Сабуртало, Монтана, Пюник).

Тимът тръгна убедително в контролните срещи, като налице бяха немалкият брой попадения и огромната вложена ернергия във всяка фаза на играта. Тези впечатления обаче се размиха в края на зимните проверки, когато бяха записани 3 загуби и общо 4 мача без отбелязан гол.

Ботев (Пд) показа, че има доста слабости в защита, въпреки че по време на зимния трансферен прозорец дойдоха двама бранители – Димитър Пиргов и Филип Филипов. В атака нещата изглеждаха по-обнадеждаващи, въпреки сушата в последните четири проверки.

Заместникът на Фернандо Виана (който все още е голмайстор на Ботев (Пд) с изявите си през есента) Диого Кампос вкара голове в два от първите си три двубоя с екипа на “жълто-черните”. Очакванията към Диого са огромни, най-вече поради факта, че пловдивчани гонят големия цели през този сезон – защита на Купата, възможно най-добро класиране в Първа лига и достойно представяне в евентуалното участие в евротурнирите. А всичко това няма как да се осъществи без “бръснещо” острие в предни позиции. Погледите са насочени към бразилеца Кампос.

Ето обаче какво сториха “канарите” по време на зимните си приятелски мачове:

Ботев (Пд) – Марица 3:0

Ботев (Пд) стартира контролите с мач у дома, в кв.Коматево”, срещу съгражданите си от Марица. “Жълто-черните” нямаха особени проблеми при вкарването на голове, сообено през втората част на срещата, и заслужено стигнаха до успеха с 3:0 (Диого Кампос, Диого Кампос, Милко Георгиев).

Ботев забуксува сериозно преди визитата на “Герена”

Ботев (Пд) – Раднички (Ниш) 2:2

На 21 януари (неделя) тимът потегли към Турция. Три дни след това “канарите” играха срещу Раднички (Ниш). Ботев (Пд) бе по-добрият отбор на терена и водеше с 2:1 10 минути преди края на среща, но загуби компактност в този период от мача допусна изравняване за 2:2 (Йованович, Стивън Петков, Фелипе Бризола, Стоянович).

Ботев забуксува сериозно преди визитата на “Герена”

Ботев (Пд) – Олександрия 1:0

Два дни по-късно “жълто-черните” постигнаха и първата си победа на турска територия, след като надделяха минимално над украинския Олександрия с 1:0 (Диого Кампос). Тук отново блесна завидният талант на Кампос да завършва атаките на своя отбор, като при една от малкото възможности пред него в срещата, изобщо да играе с топката, той просто я вкара във вратата на съперника.

Ботев забуксува сериозно преди визитата на “Герена”

Ботев (Пд) – Сабуртало 0:2

Първото поражение на тима дойде срещу грузинците от Сабуртало. Срещата можеше да не се играе, поради лошото състояние на терените до хотела на Ботев (Пд). В крайна сметка двата тима решиха да пропътуват с рейс до друг терен в околността и да изиграят двубоя. Дали тези премеждия са разконцентрирали “канарите”, дали нещо друго, но е факт, че специално в тази среща момчетата на Киров не приличаха на себе си, допуснаха два гола и се прибираха с наведи глави в хотелските си стаи.

Ботев забуксува сериозно преди визитата на “Герена”

Ботев (Пд) – Монтана 0:1

При единствената си проверка срещу български отбор в Турция Ботев (Пд) среща втородивизионния Монтана. И в този двубой сякаш липсваше ефективният финален удар в нападанията на пловдивчани, които изглеждаха леко изцедени от дългия лагер, разсеяха се в края на срещата и допуснаха гол от статично положение.

Ботев забуксува сериозно преди визитата на “Герена”

Ботев (Пд) – Пюник 0:0

Това бе може би най-посредственият тима през тази зимна подготовка. Ботев (Пд) не създаде почти нищо пред противниковата врата и логично не стигна до гол. Съперникът също изглеждаше с лимитирани възможности и не притесни кой знае колко “жълто-черните”. За сметка на това на терена преобладаваха грубата игра и напрегнати моменти между футболистите и треньорите на двата тима.

Ботев забуксува сериозно преди визитата на “Герена”

Ботев (Пд) – Ботев (Враца) 0:3

Крушението в контролите за тима от Пловдив дойде в последната проверка. Тогава в кв.Коматево “жълто-черните” срещнаха съимениците си и лидер във Втора лига Ботев (Враца). Домакините като че ли контролираха всичко случващо се на терена през целия мач, но резултатът никак не показва това. Страшно организираният отбор на врачани, който пресираше високо в огромни периоди от срещата, буквало рушеше нормалното разиграване на топката отстрана на “канарите”. Кабов, Атанасов и Георгиев бяха точни за гостите, които се възползваха на 100% от открилите се възможности. Ботев (Пд) така и не намери изгодни пролуки в гъстата защита на съперника, а при малкото чисти възможности нямаше головия удар. Всичко това бе гарнирано с пропуск на Тодор Неделев от бялата точка в средата на втората част.

Ботев забуксува сериозно преди визитата на “Герена”

Голмайстори за Ботев (Пд) в контролите:

3 Диого Кампос
1 Милко Георгиев
1 Стивън Петков
1 Фелипе Бризола

Първият официален мач на тима през есента е срещу Левски (София) на 18-ти януари (неделя) на ст.“Георги Аспарухов“ от 17:30ч.

Подобни

Един Коментар

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

:bg:  :fans:  :topka:  :bira:  :1:  :happy:  :red:  :ole:  :good:  :nazdrave:  :wacko:  :yahoo:  :smqh:  :cry:  :2:  :facepalm:  :blue-white:  :red-white:  :white-black:  :yellow-black: 
 

Back to top button

Установихме, че използвате Adblocker или друг софтуер, който не зарежда цялата версия на сайта ни.

Please consider supporting us by disabling your ad blocker