ВолейболМарица - жениФутбол

ЖАЛКО! Марица не успя и при втория си опит в ШЛ

Отборът на Марица (Плвдив) не успя да постигне победа в груповата фаза на Шампионската лига и при втория си опит…

Тази вечер в зала „Колодрума“ момичетата на Иван Петков загубиха от сръбския тим на Визура (Рума) с 3:1 (17:25 25:22 17:25 13:25) гейма във втора среща от груповата фаза на Група C в турнира на богатите.

Похвалното е, че в този двубой маричанки записаха първи исторически гейм в най-комерсиалната надпревара, след като в първия си мач загубиха от руския Динамо (Казан) с 3:0 у дома.

Първи гейм!

Сръбкините започнаха по-агресивно срещата и дръпнаха още на първото техническо прекъсване при 8-5.

Марица опита да скъси дистанцията с няколко силни атаки по диагоналите чрез канадката Джоузеф и Ради Тенева, но умерения ритъм, в който влезе мача – точка за точка, позволи на Визура да стигне до второто техническо прекъсване при 11:16.

Първата част отиде в полза на сръбкините, които не изпуснаха лидерството си и взеха гейма с 25:17. 0:1

Втори гейм!

Втората част започна силно за Марица. Моммичета на Иван Петков се отърсиха след първоначалния шок и заиграха много организирано. Канадката Джоузеф бе изключително ефективна по диагонала и успя на няколко пъти да завърши продължителни разигравания. Това позволи на Марица да повече с 20:16.

Иван Петков промени изцяло своята “шестица” в края на втората част и това донесе успех. Марица затвори гейма при 25:22 и изравни до 1:1.

Трети гейм!

Третият гейм бе изпъстрен със спортни съдийски решения и прибягване до видоповторения. Това нажежи много обстановката в залата. На игрището двата тима вървят “точка за точка” при 15:17 с лека преднина за гостенките.

След равностойните минути в третата част, Визура взе преднина и при 20:17 с много обмислени и добре пласирани сервиси в полето на Марица успя да стигне безпроблемно до грйма при 25:17. 1:2

Четвърти гейм!

Марица нямаше сили за повече и загуби тази част с 13:25 – 1:3 за Визура и втора загуба за нашите момичета в групите на Шампионската лига.

Състави на двата отбора:

Марица (Пловдив): Мария Данчева, Нася Димитрова, Таня Петкова, Лора Китипова, Десислава Николова, Симона Димитрова, Кристина Чешляр, Радосвета Тенева, Виктория Григорова, Ивелина Монова, Шайна Джоузеф, Жана Тодорова, Силвия Андреева, Милена Димова

Старши треньор: Иван Петков

Визура (Рума): Сладжана Ерич, Катарина Гайевич, Милена Димич, Сара Лозо, Анджела Мичунович, Мая Алексич, Анджела Веселинович, Йована Коцич, Александра Чирович, Ана Пейчич, Исидора Родич, Мила Коцич, Сара Царич

Старши треньор: Деян Десница

СНИМКИ: Футболистите на Локо (Пд) и Ботев (Пд) подрепят Марица в Колодрума