
Походът на Григор Димитров към трета титла за сезона продължава!
Най-добрият ни тенисист не срещна особени трудности срещу Денис Истоми и го победи със 7:6(1) 6:1 в среща от втория кръг на турнира в Ротердам. Деубоят продължи 1 час и 35 минути.
В четвъртфиналите хасковлията ще срещне стар познайник – Давид Гофен, който се превърна в жертва на Григор на два пъти от началото на годината. Първо, в Австралия, а след това във финала на турнира в София.
Григор започна двубоя срещу Истомин повече от уверено. Той проби сервиса на съперника още в първия му сервис гейм, след което поведе с 2:0. Узбека постепенно се отърси от първоначалното напрежение и навакса изоставането си за 4:4. Сетът влезе в тайбрек, който Григор измъкна не без известни усилия.
Във втората маст българинът беше безапелационен и не даде шанс на своя противник.
Хасковлията стартира втория сет силно и бързо поведе с 3:0. Той продължи да диктува темпото на разиграванията и увеличи аванса си за 5:1, след което на свой сервис сложи край на мача 6:1.
С успеха днес Гришо си осигури 90 точки за световната ранглиста и 46620 евро от наградния фонд на турнира.