
Отборът на Марица загуби от гостуващия “Струмска слава” с 0:1 в мач от 19-ти кръг от първенството във Втора лига. Дузпа в 12-ата минута се оказа решаваща за крайния резултат, а “жълто-сините” пропуснаха наказателен удар в края на първата част.
В 12-та минута Николай Колев игра неволно с ръка в наказателното поле при посрещането на една топка и реферът Станимир Тренчев отсъди дузпа, която бе реализирана от Ивайло Стоянов за 0:1. В 33-та минута Рангел Игнатов бе съборен в наказателното поле на гостите и не успя да нанесе удар, но топката се озова в Йордан Христов, който нанесе силен удар, преминал покрай страничната греда.
Минута по-късно Георги Каранейчев от гостите бе изгонен с директен червен картон, след като изрита без топка Атанас Ташолов точно пред погледа на съдията. В 41-та минута Гюзелев бе съборен в наказателното поле и съдията Станими
Малко след това Тренчев отсъди дузпа. Потърпевшият Гюзелев се нагърби с изпълнението, но би в обсега на вратаря, който улови. В 43-та минута Свилен Щерев нямаше шанс, след като нацели страничната греда, а вратарят на гостите извади късмет след като страхотно воле на Мирослав Пушкаров попадна в ръцете му.
След този мач “Марица” заема 9-то място с 25 точки, като цели 9 отбора са събрани в рамките на 8 точки разлика, между 5-то и 14-то място. В следващия 20-ти кръг “Марица” гостува на “Локомотив” София на стадиона в столичния квартал “Надежда”. Двубоят е на 10-ти март, от 15:30 часа.
“Марица”: Илия Николов, Костадин Дяков – капитан, Атанас Ташолов, Мирослав Пушкаров, Йордан Христов, Борислав Караматев, Джунейт Яшар, Николай Колев, Свилен Щерев, Рангел Игнатов (Димитър Юруков 54 мин.), Венцислав Гюзелев (Пламен Табаков 83 мин.).мин.).