Други спортовеИз града

В Пловдив стартира шахматен турнир за мъже “Мемориал Красимир Сапунов”

Днес в Новотел Пловдив стартира шахматен турнир за мъже “Мемориал Красимир Сапунов”. Организатори са Шахматен клуб Пловдив, със съдействието на Българската федерация по шахмат, а наградите за турнира са осигурени от Пламен Сапунов.

Турнирът ще се проведе в седем кръга по правилата на класическият шахмат, като днес ще се изиграят четири, а в недела останалите три кръга.

В турнирната надпревара се включиха 57 участника от всички възрасти, като най-възрастният участник е на 85г., а най младият на 7г.

На откриването на турнира всички участници почетоха паметта на м.с. инж. Красимир Сапунов с едноминутно мълчание. Сапунов е дългогодишен шахматен деятел,който е носил винаги любовта към шахмата в сърцето си. Всеотдайно и безкористно е помагал за развитието на пловдивският шахмат. Негова е заслугата за възобновяването на детският шахмат в гр. Пловдив след 20 годишно прекъсване.

Закриването и награждаването на турнира ще бъде в недела от 16.30 часа в Новотел Пловдив, зала Москва.

Харесай страницата на TribunaPlovdiv.bg във Фейсбук и научавай новините пръв >>

Подобни

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

:bg:  :fans:  :topka:  :bira:  :1:  :happy:  :red:  :ole:  :good:  :nazdrave:  :wacko:  :yahoo:  :smqh:  :cry:  :2:  :facepalm:  :blue-white:  :red-white:  :white-black:  :yellow-black: 
 

Back to top button

Установихме, че използвате Adblocker или друг софтуер, който не зарежда цялата версия на сайта ни.

Please consider supporting us by disabling your ad blocker