ВолейболМарица - жени

СНИМКИ: Загуба в Шампионската лига е Нищо, когато волейболният празник е Всичко!

Марица стартира достойно участието си в Шампионската лига по волейбол.

Тази вечер момичетата на Иван Петков напълниха зала “Колодрума” Под Тепетата, но загубиха с 0:3 гейма (19-25 23-25 22-25) от вицешампиона на Русия Динамо (Казан) в първи си мач от група C на най-престижния клубен волейболен турнир Шампионската лига.

Пловдивчанки изограха уверено двубоя и през по-голямата част от времето стояха като равен с равен с носителя на трофея от 2014г. Важните точки в отделните геймове обаче отиваха в полза на руските, които с по-голям опит и рутина стигнаха до успеха.

Силният гейм за Марица бе втория, когато всичко се реши в последните точки, а публиката до последно очакваше първи исторчески гейм в полза на пловдивчанки в тази надпревара. Това обаче не стана, а след неговото спечелване волейболистките на Динамо увеличоха оборотите по време на третата част.

Иначд Динамо Казан е настоящ носител на Купата на ЦЕВ, лауреат на Купата на Русия и вицешампион на своята страна. Тимът от Татарстан се завръща в Шампионската лига след едногодишно прекъсване. Той е единственият руски отбор, печелил най-престижния клубен турнир през 21 век, триумфирайки с европейската клубна титла през 2014 година. Същата година печели и световната клубна титла.

Надпреварата в Група C започна снощи. В първия мач полският Хемик (Полице) победи като гост сръбския Визура (Рума) с 3:0 (25:17, 25:21, 25:14).