ВИДЕО и СНИМКИ: Е, това вече бе друго! Ботев (Пд) изми срама от Стара Загора със сладка победа над Нефтохимик

“Коматево” явно ще бъде футболната крепост за Ботев (Пд) през този сезон!

След като преди две седмици „канарчетата“ постигнаха първата си победа от новата кампания при първото си домакинство на клубната база (срещу Славия с 3:2), сега Ботев (Пд) изкова втория си успех отново тук.

Тази вечер пловдивчани се справиха със съпротивата на бургаския Нефтохимик с 2:1 в среща от петия кръг на Първа лига. По един гол за успеха добавиха бразилецът Жоао Пауло и юношата Серкан Юсеин.

komatevo

Така Ботев (Пд) изми срама от болезнената загуба в миналия кръг срещу Верея в Стара Загора с 0:1.

След онзи неуспех целият спортно-технически щаб на тима, начело със старши треньора Николай Костов, подаде оставка, която ден след това бе приета. Това принуди шефът на ДЮШ на Ботев (Пд) Николай Киров, със своя помощник Иван Кочев, тази вечер да изведе „канарчетата“ срещу Нефтохимик.

Това явно бе на кадем за „жълто-черните“, които с много приятен за окото футбол залужиха втората си победа през новия сезон.

Иначе Ботев (Пд) започна по-активно срещата и още от първата минута започна да търси вратата на своя противник. В 4-та минута, след самостоятелен пробив, Цветомир Панов отправи първия удар към една от двете врати, но топката излезе в корнер. В 11-та минута Иван Стоянов излезе сам срещу вратаря на Нафтата Янко Георгиев, но стражът го изпревари и улови топката.

ГОООЛ Жоао Пауло даде преднина на Ботев (Пд) в 14-та минута – 1:0!

Изключителен пас на Тодор Неделев намери измъкналия се зад защитата нападател Жоао Пауло. Бразилецът не се забави, бутна топката встрани, преодоля вратаря и на празна врата даде аванс на “канарчетата”.

Само три минути след това Нефтохимик пропусна възможност да изравни. След продължително разбъркване пред вратата на Ботев (Пд), Николай Дюлгеров стреля слабо, като в крайна сметка коженото кълбо излезе в аут.

IMG_6065

В 23-та минута прекрасното изпълнение на Тодор Неделев от пряк свободен удар без малко не удвои резултата за “канарчетата”. Топката летеше свирепо към горния ляв ъгъл на вратата на гостите, но в последния момент Янко Георгиев сложи ръка на пътя на топка, която от своя страна се отби в гредата преди да излети далеч напред.

В 31-та минута Ботев (Пд) организира хубава атака, при която Иван Стоянов изведе Фелипе Бризола зад защитата, но стража на Нефтохимик го изпревари и улови топката. В 40-та минута Жоао Пауло излезе изкочи на страхотна позиция диагонално на вратата на гостите от Бургас. Без замисляне бразилецът стреля с левия крак, но топката прелетя встрани от вратата на Янко Георгиев.

ГОООЛ Костадин Велков възстанови равенството в 40-та минута – 1:1!

Много изненадващо стечение на обстоятелства! Лоша подредба на “канарчетата” при корнер и неорентирани действия на някои от защитниците на тима позволиха на Костадин Велков от Нефтохимик да изравни резултата.

Какъв пропуск на Стенио в първите минути на втората част! Фелипе Бризола разсече защитата на Нефтохимик с прецизен пас към точката за изпълнение на дузпа. Там беше Стенио, който не успя да спре топката, въпреки тя бе изключително удобна за отиграване.

ГОООЛ – Серкан Юсеин вдига бултрасите по трибуните на крака в 55-та минута – 2:1!

Груба грешка в защитата на Нефтохимик в 55-та минута, отстрана на Марко Ранджелович, позволи на Иван Стоянов да грабне топката в наказатленото поле на “шейховете” и с прецизен пас, успоредно на голлинията, да намери добре позоциониралия се отлично Серкан Юсеин. Юношата на Ботев (Пд) нямаше какво да направи,, освен да опъне опразнената мрежа на противника.

nefotohimik

Супертехничен удар на Жоао Пауло от над 20 метра в 59-та минута, при който вратарят на гостите със сетни сили опъна сяната си ръка и изби в корнер.

Уникален пропуск на Иван Стоянов в 84-та минута! Нова грешка в отбраната на гостите позволи на Стоянов да се измъкне сам срещу вратаря Янко Георгиев. Опитният нападател обаче се забави твърде много, а стражът на гостите скъси максимално ъгъла и отби слабия удар на атакуващия футболист срещу себе си.

Ботев (Пд): Георги Георгиев, Цветомир Панов, Радослав Терзиев, Димитров, Милен Кикарин; Серкан (ЯЯ Меледже 78′), Стенио дос Сантош, Фелипе Бризола (Асен Чандъров 69′), Неделев, Жоао Пауло (Наско Милев 90′), Иван Стоянов

Нефтохимик: Янко Георгиев, Хомей Виктор, Ранджелович, Пехливанов, Дюлгеров (Живко Петков 58′), Михаил Орачев, Марко Ранджелович, Любомир Божинов (к), Костадин Хазуров, Костадин Велков, Иван Вълчанов

Старши треньор: Димчо Ненов

Главен съдия: Ангел Ангелов