Локомотив ПловдивФутбол

СНИМКИ И ВИДЕО: Още една специална вечер на Лаута – Локомотив (Пд) стъпка шампиона и поне засега отложи празнествата в Разград!

Отборът на Локомотив (Пд) сътвори поредна специална вечер на Лаута! В своята крепост („смърфовете“ имат 11 победи от 15 срещи като домакин през този сезон) „черно-белите“ рицари, водени от своя полководец Мартин Камбуров, изнесоха нова футболна лекция на четирикратния шампион на България в последните четири години Лудогорец и го победиха с 2:1 в среща от 32-я кръг на „А“ група.

По този начин пловдивчани отложиха празненствата от неизбежната пета титла на „орлите“ поне с една седмица. Лудогорец се нуждаеше от три точки на Лаута, за да си осигури нова титла на страната.

Това бе втори пореден успех като домакин на Локомотив (Пд) над разградчани, след като през ноември 2015г. с 2:0.

В 7-та минута отличен извеждащ пас на Светослав Дяков към Кешеру помогна на втория да излезе на добра позиция за стрелба, малко пред границата на наказателното поле на Локомотив (Пд). Румънецът шутира силно, но Александър Витанов бе на място и улови, въпреки че в първия момент изпусна топката.

В следващите няколко минути на терена преобладаваха грубите нарушения, като играта бе спирана на няколко пъти. Домакините обаче парираха първоначалния натиск на своя съперник и го изтеглиха дълбоко в неговата половина.

ГОООЛ Мартин Камбуров бележи 15-я си гол от началото на сезона и дава преднина на своя отбор в 26-та минута!

kamburov ludogorets

Напористите опити на “смърфовете” да отбележат попадение дадоха резултат малко след изтичането на първата четвърт на двубоя. Мартин Камбуров застана зад топката и получи шанс да стреля от фаул. След шута топката се удари в гърба на Иван Иванов, като това бе достатъчно, за да излъже вратаря Владислав Стоянов и да влети в неговата мрежа.

Шампионите опитаха да се върнат в срещата веднага след допуснатия гол. В 30-та минута Кишада премина лесно покрай Кирил Котев, след което подаде към Кешеру. Румънецът бе изведен сам срещу Витанов, но стреля над напречната греда в аут.

Междувременно съдията Драгомир Драганов показа червен картон на Джонатан Кафу, който опита да си спечели дузпа след театрално падане в наказателното поле на “смърфовете”. Главният рефер на срещата обаче не се подведе и изгони Кафу с втори жълт картон.

ГОООЛ Емил Гъргоров преодолява технично Стоянов за 2:0 в 33-та минута!

loko futbolisti radost otbor

Локомотив (Пд) се възползва от нова грешка в защитата на Лудогорец и с третата си по-стойностна атака покачи резултата до, меко казано, неочакваното 2:0. Този път в герой за тима на Илиан Илиев се превърна бившият футболист на “орлите” Емил Гъргоров, който пое технично на гърди пас на Пауло Серджо (преди това измъкнал се от опеката на двама защитници на Лудогорец с красив финт) и с много прецизен удар прати топката неспасяемо в долния десен ъгъл на Владо Стоянов, покачвайки резултата.

Малко преди края на първата част Кирил Котев получава медицинска помощ, след като се сблъска с Георги Терзиев в единоборство за висока топка.

IMG_4354

Първите 20 минути на втората част не оправдаха с нищо нападателния футбол през първата. Едва в 61-та минута Йордан Минев центрира в наказателното поле на Локомотив (Пд), опитвайки да намери свой съотборник. Там бе Кешеру, който стреля с глава, но топката срещна напречната греда.

Малко след това и домакините имаха шанс за попадение. В 65-та минута Крум Стоянов центрира в наказателното поле на “орлите”, където Мартин Камбуров овладя за пореден път по перфектен начин топката, обърна се и стреля от въздуха, но Владислав Стоянов плонжира и спаси.

В 68-та минута Натанаел Пимента центрира в наказателното поле на домакините, където бе Вандерсон, който от своя страна стреля с глава, но в аут.

10 минути след това Дани Кики опита късмета си от далечна дистанция, но топката премина встрани от десния стълб на Владислав Стоянов.

Хубав пробив на Марчев в 88-та минута застраши вратата на гостите за пореден път. Бързоногото крило пусна топката успоредно на гол линията, но Гъргоров не успя да я засече.

ГОООЛ Вандерсон връща надеждите на Лудогорец дълбоко в добавеното време на срещата – 2:1! След дълъг диагонален пас Иван Иванов не успя да избие добре топката с глава и я изпрати в краката на Вандерсон, който с премерен удар изпрати кълбото във вратата на Александър Витанов, оформяйки крайния резултат.

Стартови състави на двата отбора:

Локомотив (Пд):  Ал. Витанов, Велев, Котев (Александър Тунчев 46′), Иванов, Стоянов, Траянов, Кики, Гъргоров, Пауло Серджо (Ванчо Траянов 79′), Велковски (Веселин Марчев 64′), Камбуров

Старши треньор: Илиан Илиев

Лудогорец: Стоянов, Натанаел, Керчев, Моци, Й. Минев (Върджил Мисиджан 69′), Лукас Саша, Дяков, Джонатан Барбоса, Вандерсон, Кишада (Препелица 74′), Кешеру

Старши треньор: Георги Дерменджиев

Главен съдия:  Драгомир Драганов