Локомотив ПловдивСъбитияФутбол

Камбуров откри головата си сметка за новия сезон, но и това не стигна на “смърфовете” за първа победа

След загубата на старта на новия шампионат от Славия с 0:3 преди седмица, отборът на Локомотив (Пд) записа второ поредно поражение, този път в първия си домакински мач от тима на Берое с 1:2. Звездата на домакините и вечен голмайстор в клубната ранглиста Мартин Камбуров отново отбеляза попадение за “черно-белите”, откривайки головата си сметка за новата кампания, но товав крайна сметка се оказа недостатъчно за неговия отбор. Възпитаниците на Петър Хубчев пък взеха трите точки благодарение на головете на Игор Джоман и Жуниор Мапуку, като след две изиграни срещи вече имат актив от 4т.
futbolan2

Двубоят започна по-добре за домакините, който още в 6-та минута можеха да открият резултата. Именно тогава вътрешният халф на Локомотив (Пд) Боне проби отдясно, но вместо да стреля към вратата на старозагорци, той се засуети, реши да комбинира със свой съотборник и в крайна сметка сгреши. След това по-сериозно половение пред една от двете врати ситуацията на терена се поуспокои и двата отбора опитваха да наложат териториалния си натиск с къси подавания в центъра на терена. Тук преобладаваха битката и здравата игра, като първият потърпевш от малко “по-мъжкия” футбол, който се бе настанил на “Лаута”, бе младият смърф в състава на Христо Колев Бирсент Карагарен, който получи жълт картон заради грубо влизане в краката на противников футболист.

Иzненадващо или не резултатът бе открит от по-неактивния отбор на терена към този момент Берое, който в 17-та минута чрез Джоман разпечата Скорчев за 0:1. До попадението се стигна след добра комбинация между Делев и Зехиров, като вторият намери добре откъсналият се в предни позиции французин Джоман, който останал сам на границата на наказателното поле откри резултата. “Смърфовете” обаче не пожелаха да се предадат без бой и само 15 минути след като допуснаха четвъртото си попадение от началото на сезона в своята врата, те откриха и головата си сметка за през настоящата кампания.

Това стана в 32-та минута на мача, когато първо главният рефер Станислав Ставров отсъди дузпа за Локомотив (Пд), поради игра с ръка на Венци Василев от състава на Берое в наказателното поле. Зад бялата точка застана голмайсторът на “смърфовете” Мартин Камбуров, който стреля прецизно в долния десен ъгъл на Макенджиев и изравни за 1:1.

Началото на втората част бе по-активно за тима на гостите. Първото добро положение за гол пред тях се откри в 51-та минута, когато бившият футболист на Локомотив (Пд) Спас Делев отправи мощен удар от пряк свободен удар по посока вратата на Теодор Скорчев, но топката премина опасно покрай десния му страничен стълб и излезе в аут. След това действията на терена меко казано се успокоиха, след като за около 20-на минути двата отбора не измислиха почти нищо интересно, което да възпламени “полуминорната” атмосфера върху зеления килим.

Чак в 76-та минута дойде първото по-значимо положение през втората част, когато тимът на Локомотив (Пд) изпусна златен шанс да открие резултата. Това стана след чудесна контраатака на домакините, когато Мартин Камбуров овладя добре и стреля към вратата Макенджиев успя да избие първия удар, а при добавката Боне отправи ужасяващо лош удар от няколко метра, след което топката се изстреля високо над вратата. Този пропуск сякаш стимулира старозагорци, които малко след този паметен пропуск оформиха крайния резултат.

Това става в 78-та минута, когато току-що влезлият Жуниор Мапуку бе изведен сам срещу вратаря на домакините Скорчев, след прекрасно изпънена контраатака, и без особени затруднения забоде втория и последен кинжал в мрежата на Локомотиш (Пд), фиксирайки крайното 1:2.

Локомотив (Пд): Скорчев, Крумов, Тунчев, Котев (Димитров), Стамов, Вълчев, Боне, Ласиман, Кики (Бакалов), Карагарен (Стоянов), Камбуров

Старши треньор: Христо Колев

Берое (Ст): Макенджиев, Иванов, Божиков (Андонов), Зехиров, Милисавлевич, Да Силва, Делев, Василев, Двоман, Пенчев, Петков (Мапуку)

Старши треньор: Петър Хубчев

Главен съдия: Станислав Ставров