Локомотив е на 1/8 финалите за Купата след двубой със 7 гола

Отборът на Локомотив Пловдив записа лесна победа в 1/16 финалите за Купата на България. Днес “черно-белите” се справиха с тима на Черноморец (Балчик) в среща играна на ст. “Балчик”, записвайки успех с категоричното 5:2.

Пловдивчани успяха да поведет още в началото на двубоя. В 10-та минута Парвиз Умарбаев проби добре и остана срещу вратаря на домакините, но ударът му срещна гредата. При добавката Веселин Марчев откри резултата.

”Черно-белите” продължиха с натиска след гола, но в следващите двадесет минути, едва един път успяха да стрелят добре.

Така се стигна до 36-та минута, когато след страхотна атака Черноморец Балчик успя да изравни резултата. Александър Попов намери кълбото с глава в наказателното поле и разстреля ЯсеинЕл Харуби за 1:1.

Веднага след като допуснаха попадение, футболистите на Илиан Илиев успяха да отговорят успешно и то на два пъти, а в центъра на събитията отново бе Умбарев, който се отчете с две асистенции. За 2:1 голмайстор бе Димитър Велковски, а Веселин Марчев оформи крайното за първото полувреме 3:1.

С началото на второто полувреме Димитър Велковски получи жълт картон, а Дани Кики смени Умарбаев. В 69-ата минута, Мартин Райнов покачи на 1:4 за “смърфовете”. Пловдивчани не спряха с натиска и така стигнаха и до пети гол в 89-ата минута, като реализатор бе Осама Рашид.

Минута по-късно Черноморец Балчик намали, оформяйки крайното 5:2.