Ботев (Пд) набор 01′ е с единия крак в 1/2 финалите на Купата

Ботев разпиля с 6:1 Сокол (Марково) в първи мач от четвъртфиналите за Купата на БФС при набор 2001. Срещата се игра на изключително тежкия и заснежен изкуствен терен на базата в “Коматево”.

През първата част “канарчетата” контролираха случващото се, но направиха множество пропуски и се оттеглиха само с гол аванс на почивката. В 9-ата минута Крис Добрев преодоля технично защитник и пусна към Даниел Иванов, който от близка дистанция откри резултата.

В 17-ата минута гостите изпълниха свободен удар и Валентин Йорданов засече с глава, но далеч от целта. В 19-ата минута Кристиан Добрев се разходи между защитата на “червено-белите” и стреля от 12 метра, но вратарят се намеси отлично и изби.

Две минути по-късно дебютиралият за представителния тим на “жълто-черните” нападател се отчете с нов пробив, но последвалият удар отново бе отразен от стража. В 23-ата минута пловдивчани стигнаха до втори гол, който обаче бе доста скандален.

Габриел Земярски центрира от ъглов удар, Димитър Балинов засече с глава и защитник на Сокол изби с ръце от голлинията, главният съдия пусна странен авантаж и в получилата се суматоха Даниел Иванов отбеляза второто си попадение в двубоя. След създалата се ситуация съдията така и не показа картон на провинилия се защитник.

В 26-ата минута играч на гостите падна лесно в половината на Ботев след контакт с Благовест Данчев, а Апостол Иванов отсъди нарушение за Сокол. При последвалото изпълнение Ремзи Наджип вкара великолепен гол с удар от 25 метра за 2:1. Малко преди края на първата част Даниел Иванов бе съборен пред наказателното поле на Сокол, но сигнал не последва.

През второто полувреме на терена имаше само един отбор – този на Ботев. “Жълто-черните” доминираха тотално и в рамките на първите 15 минути на втората част реализираха две бързи попадения.

В 46-ата минута Димитър Балинов отправи диагонален удар от ъгъла на наказателното поле, а топката мина през купа от играчи и влетя във вратата за 3:1. 8 минути по-късно Балинов отново бе в прегръдките на съотборниците си, след като засече с глава центриране от ъглов удар – 4:1.

В 64-ата минута роденият през 2002 година Иво Казаков също записа името си сред голмайсторите, с красив удар от въздуха от 15 метра. Малко по-късно Казаков направи невероятен пропуск, след като не успя да уцели опразнената врата от няколко метра.

В 71-ата минута Станислав Шопов стреля от границата на наказателното поле, но покрай целта. 5 минути преди края Крис Добрев се разходи с топка в крака между защитата на Сокол и от близка дистанция фиксира крайното 6:1.

Реваншът между двата тима е на 14.12 на стадиона в село Марково. В другите срещи Дунав загуби с 0:2 домакинството си на Левски, Лудогорец взе минимален аванс с 1:0 при визитата на Берое, а двубоят ЦСКА-София – Септември бе отложен заради лошо време.

Източник: botevplovdiv.bg