В чужбинаНационалиПловдивчаниФутбол

VIP Dent отпадна от европейското по мини футбол след нов обрат

VIP Dent отпадна от европейското по мини футбол, след като допусна нов обрат в последния си мач срещу Словакия.

В четвъртък Vip Dent допусна неприятен обрат от 2:0 до 2:3 срещу Полша.

Пловдивчани изиграха в петък два двубоя като първия беше срещу Уелс и завърши наравно 1:1. Арън Джеферсън откри за островитяните, а в последните секунди на двубоя VIP Dent се добра до равенството. Звездата на тима Тодор Тимонов – Лимона подаде към Христо Чалъков и той реализира за крайното 1:1.

Така българите останаха с шанс да продължат напред. И отново в петък трябваше да изиграят и още един мач вечерта, който беше решителен срещу Словакия.

Vip Dent започна чудесно двубоя капитанът Симеон Лазаров откри резултата и резултатът 1:0 се запази до почивката.

Пловдивчани успяха да задържат преднината си, но 10 минути преди края получиха нелеп гол, а секунди по-късно допуснаха нов обрат след първия двубоя – 2:1 за Словакия. Все пак в заключителните секунди Христо Чалъков изравни и оформи крайния резултат, но равенството не устройваше българите, които отпаднаха в групата с две равенства и една загуба.

VIP Dent: Тодор Малинов, Симеон Лазаров (к), Андрей Костадинов, Теодор Банев, Мустафа Мехмедов, Николай Павлов, Ангел Крушков, Николай Петров, Димо Станков, Христо Трифонов, Илия Иванов, Христо Чалъков, Васил Тодоров, Тодор Тимонов, Стоян Ангелов