В чужбинаНационалиПловдивчаниФутбол

VIP Dent допусна неприятен обрат и загуби на старта на Европейското по мини футбол

Пловдивският отбор VIP Dent започна участието си на Европейското по мини футбол в Черна гора с неприятна загуба с 2:3 от Полша. Пловдивчани поведоха с 2:0, но допуснаха обрат в зала “Игало” в Херцeг Нови. Двубоят беше предаван на живо по БНТ HD.

В състава на на пловдивчани личаха и имената на бивши и настоящи футболисти сред, които Тодор Тимонов – Лимона (Ботев, ЦСКА, Анжи и Локомотив Пловдив), Теодор Банев (Марица и Спартак), Николай Павлов (Спартак, Локомотив София, Брестник, Любимец, Ботев, Черноморец, Евроколеж), Стоян Ангелов (Ботев), Илия Иванов (Брестник, Евроколеж) и други.

Именно звездата на тима Тодор Тимонов – Лимона откри още в началните минути на двубоя с чудесно изпълнен фаул от центъра. Малко по-късно Мустафа Мехмедов вкара втори гол за пловдивчани.

Поляците обаче се върнаха в мача с гол на Виктор Зитен, а Михаил Кнайдровски изравни преди края на първата част.

През втората част поляците стигнаха до пълен обрат, а с това и до победата с гол на Игор Святкевич.

VIP Dent: Тодор Малинов, Симеон Лазаров (к), Андрей Костадинов, Теодор Банев, Мустафа Мехмедов, Николай Павлов, Ангел Крушков, Николай Петров, Димо Станков, Христо Трифонов, Илия Иванов, Христо Чалъков, Васил Тодоров, Тодор Тимонов, Стоян Ангелов.

Утре националите ни играят останалите си двама от груповата фаза. В 12 часа българско време играем с Уелс, докато в 22:00 часа излизаме срещу Словакия. България ще гони победа и в двата двубоя, за да търси място напред. И двете срещи ще се предават директно по БНТ HD.