СНИМКИ И ВИДЕО: Ботев прекъсна серията от загуби, но сериозни пропуски лишиха “канарчетата” от успех

Отборът на Ботев (Пловдив) не успя да победи при визитата си на Царско село, завършвайки 0:0 в среща от плейофите за Лигата на Конференциите. “Канарчетата” имаха по изгодните положения в двубоя, но многото пропуски лишиха пловдивчани от победа.

Все пак трябва да се отбележи, че това бе край на черната серия от 5 поредни загуби за тима на Азрудин Валентич, който може да вземе глътка въздух.

“Царете” пък почти сигурно няма да успеят да се преборят за 7-то място тъй като изоставането им от Черно море оставя сериозно.

Още в 1-ата минута “канарчетата” можеха да излязат напред в резултата. Еспиноса изведе по отличен начин Атанас Илиев сам срещу вратаря. Нападателят на пловдивчани напредна след което пусна пас към Маркиньос, но ударът му бе спасен от Джони Пласид.

В 7-ата минута домакините организираха хубава атака, която завърши с центриране към Панайотис Лука в наказателното поле, който стреля с глава, но право в ръцете на Янко Георгиев.

В 9-ата минута Емануел Току изведе по прекрасен начин Реда Рабей зад гърба на защитата на домакините, но изстрелът на полузащитника на пловдивчани бе изчистен малко пред голлинията от Бандаловски.

В 13-ата минута Костадинов стреля, но в страни от целта.

В 30-ата минута Емануил Манев стреля от дистанция, но над вратата на Георгиев.

В 32-ата минута груба грешка в защитата на домакините позволи на Маркиньос да открадне топката. Бразилецът пусна пас към Атанас Илиев, който стреля от движение, но слабо и право в ръцете на Пласид.

В 36-ата минута Джонатан Перейра направи голям пропуск. Бранителят получи подарък в непосредствена близост пред Джони Пласид, но ударът му от движение е безкрайно бе много неточен.

В 45-ата минута домакините направиха пропуск! Манев умело задържа топката пред наказателното поле и подаде към свободния Андерсон. Ударът на бразилеца обаче бе в обсега на стража на Ботев Пд и и той изби топката.

До края на полувремето нямаше повече интересни ситуации и двата тима се прибраха на почивка при нулево равенство.

В 49-ата минута страхотен пробив на Андерсон беше спрян с нарушение пред дъгата на наказателното поле на Ботев Пд. Прекият свободен удар бе изпълнен от Емануил Манев, но техничният му шут се отклони от стената и излезе в корнер.

В 67-ата минута поредна скоростна атака на пловдивчани завърши с пропуск. Емануел Току напредна много добре по десния фланг на атаката на “жълто-черните” след което намери непокрития Реда Рабей в наказателното поле. Изстрелът на халфа обаче от непосредствена близост бе спасен от Пласид.

В 77-ата минута Димитър Костадинов нахлу отдясно, преодоля вратаря на Ботев Георгиев и върна към връхлитащия Манев, но ударът му бе блокиран.

В 82-ата минута вратарят на гостите Янко Георгиев бе последна преграда пред Андерсон, който от добра позиция не успя да го преодолее.

В 84-ата минута Джонатан Перейра отново беше забравен в наказателното поле и шутира опасно, но право в лицето на защитника на “царете” Кавдански.

До края на срещата не паднаха голове и двата тима поделиха точките.

Царско село: Джони Пласид, Мартин Кавдански (к), Ивайло Марков, Панайотис Лука, Лъчезар Балтанов, Андерсон Коста, Димитър Костадинов, Емануил Манев, Луис Педро, Дилан Мартенс, Иван Бандаловски

Старши треньор: Антони Здравков

Ботев: Янко Георгиев, Джонатан Перейра, Па Конате, Виктор Генев (к), Атанас Илиев, Маркиньос, Мишел Еспиноса, Емануел Току, Реда Рабей, Станислав Работов, Атанас Чернев