Отборът на Локомотив (Пловдив) победи с минималното 1:0 Септември при визитата си в София на националния стадион “Васил Левски” в среща от 10-ия кръг на Първа лига.

Единственото попадение в двубоя реализира Мартин Паскалев в 66-ата минута след асистенция на Евандро. Гостите от Пловдив могат да съжаляват, че не спечелиха и по-убедително, защото изпуснаха много чисти положения.

След този кръг “черно-белите” се изравниха с четвъртия в класирането Черно море, като следващия кръг двата отбора се изправят един срещу друг на “Лаута”.

Още в 3-ата минута гостите от Пловдив можеха да излязат напред в резултата. Бирсент Карагарен получи топка по десния фланг на атаката на “смърфовете”, след което финтира играч на домакините и пусна страхотен извеждащ пас към Георги Каракашев. Халфът на “черно-белите” опита с едно докосване да преодолее Шейтанов, но стражът на Септември бе скъсил достатъчно ъгъла и успя да избие топката.

В следващите минути “смърфовете” наложиха доста сериозен натиск, като играта се водеше изцяло в половината на столичани.

В 19-ата минута хубаво центриране на Бирсент Карагарен от ъглов удар намери Димитър Илиев напълно непокрит в наказателното поле, но изстрелът с глава на капитана на “черно-белите” бе много неточен.

В 30-ата минута Матеус да Силва проби по левия фланг след което пусна остър пас в наказателното поле, но защитник на столичани изби топката пред погледа на Димитър Илиев.

В следващите минути Септември успя да поизравни играта и тя се водеше предимно в центъра на терена, като до интересни ситуации не се стигна.

В добавеното време на първата част Мартин Стоянов се озова на добра позиция на границата на наказателното поле, след което отправи удар, но Хоркаш улови.

До края на първата част голове не паднаха и двата тима се прибраха на почивка при нулево равенство.

В 49-ата минута се откри много добър шанс шанс за Септември. След изпълнение на свободен удар, защитниците на гостите не успяха да изчистят топката и тя попадна в Пешов, който стреля по диагонала, но Хоркаш изби.

В 51-ата минута Георги Каракашев пропиля нов златен шанс за гол. Той получи страхотно подаване от Димитър Илиев и от точката за изпълнение на дузпа стреля, но изключително неточно.

Секунди по-късно Илиев стреля с глава след центриране от ъглов удар, но право в ръцете на Шейтанов.

ГООООЛ! Локомотив открива резултата чрез Мартин Паскалев в 66-ата минута!
Евандро центрира по много добър начин в наказателното поле от ъглов удар, където Димитър Илиев се размина с топката, но връхлитащия зад него Мартин Паскалев прониза Шейтанов – 0:1.

В 72-ата минута пловдивчани можеха да решат всичко в двубоя. Преслав Боруков изведе по перфектен начин Евандро сам срещу Шейтанов, но бразилецът си поведе силно топката и тя му бе избита. Кълбото попадна обаче в Бабакар Дион, който си нагласи топката на левия крак и стреля силно, но играч на домакините изби от голлинията.

В 82-ата минута Евандро получи добър пас от Дион, но ударът му бе отразен от Шейтанов.

До края на срещата домакините опитаха да застрашат вратата на Хоркаш, но до гол не се стигна и “смърфовете” записаха нов успех.

Снимка: Dsport.bg

Септември: Димитър Шейтанов, Мартин Стойчев, Кристиян Пешов, Иван Арсов, Мартин Николов, Александър Тодоров, Атанас Кабов, Кристиан Колев, Асен Чандъров, Мартин Стоянов, Димитър Костадинов

Старши треньор: Славко Матич

Локомотив: Динко Хоркаш, Александър Василев, Мартин Паскалев, Милош Петрович, Матеус Да Силва, Пиер Зебли, Петър Витанов, Георги Каракашев, Бирсент Карагарен, Димитър Илиев, Бабакар Дион