Отборът на Ботев (Пловдив) загуби с 1:2 гостуването си на шампиона Лудогорец в отложена среща от 13-ия кръг на efbet Лига. Головете за “орлите” отблязаха Клаудиу Кешерю (39д.) и Доминик Янков (50), докато за “жълто-черните” се разписа Салиф Сисе (89)

Така пловдивчани успяха да прекъснат неприятната серия от 5 поредни мача без отбелязан гол, с което пък и избегнаха изравняването на стар антирекорд (6 мача без отбелязано попадение).

След тази среща “канарчетата” се намират на 12-ата позиция с актив от 14 точки, докато “орлите” са на първа позиция с 39 точки.

В 6-ата минута Кирил Десподов напредна по десния фланг и центрира в наказателното поле, но защитата на пловдивчани се справи с опасността.

В 10-ата минута Кирил Десподов получи пас в наказателното поле, след което стреля, но право в ръцете на Георги Аргилашки.

В 17-ата минута след центриране от ъглов удар, Аргилашки боксира топката, която попадна в Чинията, който стреля от 20-ина метра, но над вратата.

Минута по-късно Доминик Янков се измъкна много добре от защитник на “канарчетата” след което отправи изстрел, но Аргилашки с хубава намеса отрази.

ГОЛ! В 39-ата минута Клаудиу Кешерю откри резултата от дузпа!
Виктор Генев игра с ръка в наказателното поле след изстрел на Чибота и Николай Йорданов посочи бялата точка. С изпълнението се нагърби Клаудиу Кешерю, който би в горния ляв ъгъл и с помощта на напречния стълб откри!

В 45-ата минута Абел Анисе стреля по страхотен начин, но топката срещна напречния стълб на Аргилашки.

До края на полувремето нямаше повече интересни ситуации и двата тима се оттелигха на почивка при гол аванс за шампионите.

В 49-ата минута страхотен пас на Чибота изведе Кешерю сам срещу Аргилашки, но изстрелът на румънеца попадна право в тялото на стража.

ГОЛ! Доминик Янков прави резултата 2:0 в 50-ата минута!
Кешерю направи ефектно спиране на коженото кълбо в наказателното поле, след което Доминик Янков с много красив удар простреля Аргилашки в близкия ъгъл.

В 68-ата минута Десподов се придвижи добре в наказателното поле и нанесе удар, който беше слаб и не затрудни по никакъв начин вратаря на Ботев.

Само минута по-късно Десподов се нае с изпълнението на свободен удар. Националът прехвърли стената на “канарчетата”, а Аргилашки спаси с блестящ плонж.

В 70-ата минута Ботев организира добра контраатака, при която Сисе успя да пусне топката през краката на Йорданов. От чиста позиция Иван Василев стреля, но ударът му срещна страничната греда.

ГООЛ! Ботев успява да намали резултата чрез Салиф Сисе в 89-ата минута!
Салиф Сисе вкарва първи гол за “канарчетата” в последните 6 мача, след като се откъсна по страхотен начин от опеката си и прониза Илиев по диагонала. При повторенията обаче се видя, че той е бил зад отбраната.

До края на срещата нямаше повече интересни положения и разградчани се поздравиха с успех.

Снимка: Антон Узунов, gong.bg

Лудогорец: Пламен Илиев, Сисиньо, Георги Терзиев, Кирил Десподов, Абел Анисе, Мавис Чибота, Оливие Вердон, Стефан Баджи, Клаудиу Кешерю, Доминик Янков, Иван Йорданов

Старши треньор: Станислав Генчев

Ботев: Георги Аргилашки, Мите Цикарски, Виктор Генев, Станислав Работов, Атанас Чернев, Димитър Пройчев, Славчо Шоколаров, Георги Трифонов, Кристиан Добрев, Димитър Тонев, Иван Василев

Старши треньор: Стефан Стоянов

НОВО: Депозирай бързо и лесно в bet365 вече и с EasyPay, гледай Серия А, Бундеслига и Ла Лига безплатно