Локомотив ПловдивТопФутбол

Отборът на Локомотив (Пловдив) загуби с 1:0 визитата си на шампиона Лудогорец в среща от 14-ия кръг на efbet Лига. “Смърфовете” бяха много близо до спечелване на точка в двубоя, но автогол на Кристиан Гомис в последната 90-ата минута лиши тима оттова да продължи серията си от 5 поредни мача без загуба.

“Смърфовете” изиграха приличен мач и стояха добре в дефанзивен план, но в предни позиции опасните ситуации липсваха. В 62-ата минута пък Пиерос Сотириу изпусна дузпа.

След този двубой пловдивчани се намират на 8-ата позиция с актив от 17 точки, докато “орлите” са лидери с 33 пункта.

Още в първата минута гостите от Пловдив можеха да поведат. Салинас и Томашевич разиграха добре по десния фланг, след което топката бе центрирана в наказателното поле към Минчев. Оливие Вердон обаче изчисти, но топката попадна в Димитър Илиев, който навлезе в наказателното поле, но топката му бе избита. Кълбото обаче се озова в Умарбаев, който от чиста позиция стреля високо над вратата.

ТОП Бонуси За Месеца

🎁До 300 лв. Бонус нов Клиент за Спорт🎁

Вземи бонус

При регистрация в Бетано ползвай Промо код BGBONUS и не изпускай бонусите за нов клиент. +18 Отговорна игра. Важат правила и условия.

🎁 50 БЕЗПЛАТНИ ЗАВЪРТАНИЯ ЗА НОВ КЛИЕНТ🎁

Вземи бонус

Бонус Комбо - 30лв. залог БЕЗ РИСК - Ранно Изплащане и още много други са активни в Palms Bet. +18 Отговорна игра. Важат правила и условия.

🎁До 550 лв. Бонус нов Клиент за Спорт🎁

Вземи бонус

При регистрация в WINBET ползвай Партньорски код BGBONUS и не изпускай бонусите за нов клиент. +18 Отговорна игра. Важат правила и условия.

🎁150 Безплатни Завъртания + до 1500 лв🎁

Вземи бонус

В 9-ата минута Доминик Янков получи топка от Сисиньо в наказателното поле, след което отправи удар, но Лукас Рейдър внимаваше и парира.

В следващите минути играта се водеше предимно в центъра на терена, като до интересни положения не се стигна.

В 40-ата минута се откри добра възможност пред Доминик Янков, но ударът му бе уловен от Лукас Рейдър.

До края на полувремето голове не паднаха и двата тима се прибраха на почивка при нулево равенство.

В 48-ата минута домакините се възползваха от грешка на противника и отнеха топката. Сотириу опита пас към Текпетей, който обаче бе пресечен в последния момент от Гомис.

В 62-ата минута разградчани изпуснаха дузпа! Мартин Паскалев фаулира Бернард Текпетей, който нахлу в наказателното поле отдясно. ВАР потвърди дузпата, а Пиерос Сотириу застана зад топката. Ударът на нападателя от бялата точка обаче срещна двете странични греди и резултатът остана непроменен.

В 82-ата минута грешка на Мартин Паскалев можеше да коства много на “смърфовете”. Ихиньо Марин се освободи от опеката на бранителя и стреля опасно, но Рейдър отново бе на висота и отрази.

В 85-ата минута Драгомир Драганов отсъди нова дузпа за разградчани заради нарушение на Гомис срещу Чибота. ВАР се намеси обаче и на повторенията се видя, че контакт между бранителя и крилото няма, след което Драганов промени решението си и отмени дузпата.

ГОЛ! В 90-ата минута на двубоя Кристиан Гомис си отбеляза автогол и почти сигурно носи 3-ите точки за Лудогорец!
Бернард Текпетей направи двойно подаване с Ману, след което стреля, но топката бе засечена от Гомис, който злополучно я прати в собствената си врата.