Шампионът на България Лудогорец детронира носителят на Купата Локомотив (Пловдив) след победа с 2:1 след продължения на “Хювефарма арена”.

За орлите точни бяха Пиерос Сотириу (47) и Мавис Чибота (114), докато за пловдивчани точен бе Георги Минчев (93). Така “черно-белите” допуснаха първо поражение в турнира от 2017 година, когато бяха победени от Славия.

В 7-ата минута Текпетей надбяга Гомис по десния фланг и центрира в наказателното поле към Елвис Ману, който стреля с глава, но право в ръцете на Пиргов.

В следващите минути играта се водеше предимно в центъра на терена, като логично домакините имаха предимство във владеенето на топката.

В 20-ата минута Алекс Сантана стреля с глава след центриране от ъглов удар, но отново в ръцете на Пиргов.

В 25-ата минута Стефан Баджи намери Ману, който стреля от въздуха, но в страни от целта.

В 26-ата минута Георги Минчев стреля от дистанция, но над целта.

В 36-ата минута Алмейда можеше да реализира с глава, но топката премина на сантиметри от десния страничен стълб на Кахлина.

До края на полувремето не паднаха попадения и двата отбора се прибраха на почивка при нулево равенство.

ГОЛ! Лудогорец открива резултата в 47-ата минута чрез Сотириу!
Бърнард Текпетей нахлу отляво в наказателното поле на Локомотив. Той опита центриране, но Малембана изчисти топката в него и се свлече на тревата. Текпетей веднага видя Сотириу, който отблизо с глава преодоля Пиргов – 1:0.

Секунди, след като се оказа изоставащ, Локомотив можеше да изравни резултата. Карагарен бе изведен на аутлинията и върна топката за Конър Руан, прокарвайки топката между краката на Георги Терзиев. Англичанинът шутира от непосредствена близост, но вратарят Кахлина направи блестящо спасяване.

В 56-ата минута Алмейда стреля от дистанция, но над целта.

В 61-ата минута Карагарен стреля, но след рикошет топката излезе в ъглов удар. След него топката бе избита напред, а Момчил Цветанов шутира силно с левия крак, но в последния възможен момент Кахлина се намеси блестящо и спаси.

В 79-ата минута след центриране на Руан, топката попадна в Карагарен, който напълно не обезпокояван стреля от 10-ина метра, но топката срещна крака на бранител на “орлите”.

Три минути преди края вратарят на домакините Кахлина за пореден път отказа Локомотив от попадение. Димитър Илиев върна назад към границата на наказателното поле за Момчил Цветанов, който отправи сериозен удар с левия крак, но Кахлина демонстрира перфектна реакция.

ГООООЛ! Локомотив изравнява резултата в 93-ата минута след гол на Георги Минчев!
В третата минута от добавеното време Локомотив Пловдив се спаси от отстраняване в редовното време. Диниш Алмейда получи топката в наказателното поле и даде пас на далечната греда за Георги Минчев, който отблизо реализира на празна врата, като този път Кристиан Кахлина нямаше какво да направи – 1:1.

В 98-ата минута Цветанов центрира към Алмейда, който стреля с глава, но отново страхотния в днешния мач Кахлина улови.

В 104-ата минута Кешеру изпусна златен шанс да върне преднината на “орлите”. Хубаво двойно подаване остави румънеца сам срещу Пиргов, но нападателят на разградчани стреля в страни от целта.

В самия край на първото продължение Кахлина направи спасяване след удар с левия крак на Кристиан Илич.

ГОЛ! В 114-ата Мавис Чибота изведе Лудогогец отново напред в резултата!
Той напредна през защитата на Локомотив и стреля с десния крак, неутрализирайки опеката на Пиргов – 2:1 за Лудогорец.

До края на срещата не паднаха повече голове и Лудогорец детронира Локомотив.

Лудогорец: Кристиан Кахлина, Георги Терзиев, Алекс Сантана, Елвис Ману, Пиерос Сотириу, Драгош Григоре, Джордан Икоко, Оливе Вердон, Стефан Баджи, Бернард Текпетей, Вандерсон

Старши треньор: Валдас Дамбраускас

Локо: Илко Пиргов, Диниш Алмейда, Дейвид Малембана, Кристиан Гомис, Конър Руан, Николай Николаев, Петър Витанов, Лукас Салинас, Момчил Цветанов, Бирсент Карагарен, Георги Минчев

Старши треньор: Александър Тунчев

НОВО: Депозирай бързо и лесно в bet365 вече и с EasyPay, гледай Серия А, Бундеслига и Ла Лига безплатно