Локомотив ПловдивТопФутбол

Отборът на Локомотив (Пловдив) победи с 1:0 Монтана като гост в среща от 24-ия кръг на efbet Лига. Точен за “смърфовете” бе Георги Минчев (74), който отбеляза красиво попадение от пряк свободен удар.

Пловдивчани бяха по-добрият отбор по време на целия мач, но домакините успяваха да се защитават много добре почти през цялото време. В край на сметка Минчев попари Марио Кирев и донесе ценния успех на “черно-белите”, които се бетонираха на втората позиция в шампионата.

След тази среща пловдивчани са на второ място с актив от 49 точки с 5 повече от третия ЦСКА-София(червените са с мач по-малко), докато Монтана остава 12-ти с 19 пункта.

ТОП Бонуси За Месеца

🎁До 300 лв. Бонус нов Клиент за Спорт🎁

Вземи бонус

При регистрация в Бетано ползвай Промо код BGBONUS и не изпускай бонусите за нов клиент. +18 Отговорна игра. Важат правила и условия.

🎁 50 БЕЗПЛАТНИ ЗАВЪРТАНИЯ ЗА НОВ КЛИЕНТ🎁

Вземи бонус

Бонус Комбо - 30лв. залог БЕЗ РИСК - Ранно Изплащане и още много други са активни в Palms Bet. +18 Отговорна игра. Важат правила и условия.

🎁До 550 лв. Бонус нов Клиент за Спорт🎁

Вземи бонус

При регистрация в WINBET ползвай Партньорски код BGBONUS и не изпускай бонусите за нов клиент. +18 Отговорна игра. Важат правила и условия.

🎁150 Безплатни Завъртания + до 1500 лв🎁

Вземи бонус

В началните минути на срещата играта бе спокойна и до интересни ситуации пред една от двете врати не се стигна.

В 13-ата минута Давид КИКИ напредна страхотно по десния фланг след което стреля, но Илко Пиргов бе на правилното място и отрази.

В 15-ата минута “смърфовете” като по чудо не откриха резултата. След центриране от ъглов удар бранителите на домакините изчистиха топката, която попадна на крака на Кристиан Илич. Полузащитникът отправи мигновен изстрел, който се отби в защитник на монтанци и попадна в Димитър Илиев. Капитанът на пловдивчани овладя, след което на няколко метра от вратата на домакините стреля, но право в Марио Кирев.

В 21-ата минута Митко Илиев овладя добро центриране, след което пусна пас към Минчев. Нападателят на Локо овладя и пробва удар със завъртане, но покрай целта.

В 25-ата минута Кристиан Илич проби много добре отдясно, след което върна назад към Карагарен. Крилото на “черно-белите” стреля с левия крак, но изключително неточно.

В следващите минути “смърфовете” бяха по-дейният и добър отбор на терена, но така и не успяха да създат интересно положение пред Марио Кирев.

До края на полувремето не паднаха голове и двата тима се прибраха на почивка при нулево равенство.

В 53-ата минута след бърза атака по левия фланг, Петър Витанов успя да центрира, остро за Георги Минчев, който обаче осъществи минимален контакт с топката и не отправи удар.

В 64-ата минута Стефан Каменов отправи центриране, Давид Кики успя да стигне до топката на задната греда, но той не успя да намери вратата на Илко Пиргов.

В 68-ата минута чудесно извеждащо подаване зад гърба на защитата на “смърфовете” намери Тони Тасев, който изпревари стража Илко Пиргов, но на опразнената врата не успя да вкара от доста труден ъгъл.

ГООООЛ! Локомотив открива резултата в 74-ата минута след хубаво попадение на Георги Минчев!
Давидов отсъди пряк свободен удар за “черно-белите” след нарушение срещу Кристиан Илич. Зад топката застана Георги Минчев, който с много техничен изстрел не остави шансове на Марио Кирев.

Вземи бонус

Вземи бонус

Вземи бонус

Вземи бонус

В 81-ата минута пловдивчани можеха да решат всичко в мача. Хубаво извеждащо подаване зад гърба на защитата търсеше Минчев. Кирев успя да го изправари и изби, но топката стигна до краката на Карагарен, който на празна врата не успя да реализира.

До края на срещата не паднаха повече голове и “смърфовете” взеха много важна победа.

Снимка: sportal.bg

Стартовите състави на двата отбора:

Монтана: 1. Кирев, 25. Башлиев, 3. Михов, 33. Цонков, 24. Кики, 4. Терзиев, 13. Йорданов, 8. Тасев, 6. Ангелов, 11. Минков, 22. Каменов

Старши треньор:  Атанас Атанасов

Локо: 1. Пиргов, 61. Алмейда, 25. Масоеро, 5. Малембана, 34. Витанов, 39. Умарбаев, 7. Цветанов, 9. Карагарен, 6. Илич, 14. Илиев, 10. Минчев

Старши треньор: Александър Тунчев