СНИМКИ И ВИДЕО: Силен Локомотив постави шампиона на колене, след фамозен обрат за 120 секунди!

Отборът на Локомотив (Пловдив) победи с 3:2 шампиона Лудогорец в дербито на 18-ия кръг на efbet Лига. “Смърфовете” изостанаха рано в двубоя след гол на Анисе (16), но след фамозен обрат в рамките на 120 секунди чрез голове на Момчил Цветанов (41) и Димитър Илиев (43) успяха да обърнат развоя.

През втората част Кешеру (53) изравни за “орлите” от дузпа, а победното попадение за “черно-белите” реализира Салинас (77).

След този двубой Локомотив излезе временно на втора позиция с актив от 37 точки, докато Лудогорец остава на първа позиция с 42 точки.

Още в първата минута след лошо изчистена топка от защитник на Лудогорец, топката попадна в Карагрен, който стреля от далечна дистанция, но много в страни от целта.

В 7-ата минута Карагарен се пребори в центъра на терена за една топка, след което пусна пас към Димитър Илиев. Капитанът на “смърфовете” напред и опита извеждащ пас към непокрития Георги Минчев, но защитник на “орлите” успя да пресече подаването.

В 11-ата минута Умарбаев подаде към Алмейда, който с великолепно центриране намери Димитър Илиев в наказателното поле. Футболист №1 на България се опита отново да намери Минчев, но за пореден път бранител в зелено пресече подаването.

В 13-ата минута Димитър Илиев опита изстрел с левия крак, но неточно.

ГОЛ! Лудогорец открива резултата в 16-ата минута чрез Абел Анисе!
Кирил Десподов получи топката по левия фланг, след което без проблем премина през Кристиан Гомис. Националът пусна пас към непокрития Анисе, за който не остана нищо друго освен да прати топката в мрежата на пловдивчани.

В 22-ата минута “смърфовете” пропуснаха много добра възможност да изравнят резултат. Бирсент Карагарен напредна по левия фланг и центрира към Георги Минчев. Нападателят на “черно-белите” стреля с глава, но топката премине покрай левия страничен стълб на Ренан.

В 26-ата минута “орлите” можеха да удвоят преднината си. Бернард Текпетей получи остар пас около точката за ипълнение на дузпа. Играчът на гостите овладя топката и отправи изстрел. Самопожертвователна намеса на Бирсент Карагарен обаче, запази пасива на пловдивчани само един гол.

ГООООЛ! Локомотив изравнява резултата в 41-ата минута, а голмайстор е Момчил Цветанов!
Лукас Салинас бе намерен от Карагарен и мигновено подаде вляво в наказателното поле на непокрития Момчил Цветанов, който разтресля Ренан за 1:1.

ГООООЛ! Локомотив шокира “орлите” с втори гол в рамките на 120 секунди!
В рамките на броени секунди домакините осъществиха пълен обрат. Умарбаев подаде към своя капитан Димитър Илиев в пеналтерията и футболист №1 на България за последните две години копна коженото кълбо по ювелирен начин, прехвърляйки Ренан за 2:1.

В началото на втората част гостите натиснаха и в 53-ата минута получиха право да изпълнят дузпа. Кристиан Гомис фаулира Текпетей и Волен Чинков посочи бялата точка.

ГОЛ! Клаудиу Кешеру реализира от дузпа и изравнява резултата!
Клаудиу Кешеру се нагърби с отговорността да изпълни дузпата и не сгреши, пращайки в обратния ъгъл Луков.

В 59-ата минута Диниш Алмейда засече центриране на Салинас, но топката срещна страничната греда.

В 62-ата минута Каули намери Десподов по десния фланг. Крилото на разградчани напредна и стреля, но след рикошет топката излезе в ъглов удар.

В 70-ата минута Клаудиу Кешеру получи пас пред наказателното поле, след което отправи изстрел, но покрай целта.

В 74-ата минута “смърфовете” пропуснаха златна възможност да поведат в резулата. Салинас намери Карагарен по десния фланг, който пусна остър пас в наказателното поле. Алмейда се озова сам срещу опразнената врата, но топката му дойде по-дълга и ударът му.

ГООООЛ! Локомотив вкарва трети гол във вратата на Лудогорец след гол на Лукас Салинас в 77-ата минута!
Салинас извежда отново Локомотив напред, след като изстрелът на Малембана от свободен удар бе отразен първоначално от Ренен, но при добавката Лукас бе на точното място в точното време.

В 85-ата минута Каули намери от воле по прекрасен начин топката в пеналтерията, но опитът му за гол мина агонизиращо близо над напречната греда.

До края на срещата не паднаха повече голове и “смърфовете” успяха да повалят шампиона.

Локомотив – Лудогорец 3:2
0:1 Абел Анисе (16)
1:1 Момчил Цветанов (41)
2:1 Димитър Илиев (43)
2:2 Клаудиу Кешеру (53)
3:2 Лукас Салинас (77)

Локо: Мартин Луков, Кристиан Гомис, Лукас Масоеро, Диниш Алмейда, Бирсент Карагарен, Петър Витанов, Парвиз Умарбаев, Момчил Цветанов, Лукас Салинас, Димитър Илиев (к), Георги Минчев