СНИМКИ И ВИДЕО: Локомотив с трето поредно реми на “Лаута” при официалния дебют на Тунчев

Отборът на Локомотив (Пловдив) завърши 1:1 с ЦСКА 1948 в среща от 13-ия кръг на efbet Лига. Това бе трето поредно равенство на “смърфовете” на Лаута.

Голът за “смърфовете” реализира Лукас Масоеро (5), а попадението за “червените” бе дело на Момчил Цветанов (15), който си отбеляза автогол.

Срещата бе и официален дебют за старши треньора на пловдивчани Александър Тунчев.

След тази среща “смърфовете” запазват втората си позиция с актив от 24 точки, докато ЦСКА остава на 4-та позиция с 20 точки.

Още в първата минута на двубоя Момчил Цветанов получи страхотен извеждащ пас, след което пробва прострелно центриране по земя в наказателното поле, но защитник на “червените” успя да изчисти в ъглов удар.

ГОООЛ! “Смърфовете” откриват резултата още в 5-ата минута чрез Лукас Масоеро!
Парвиз Умарбаев и Лукас Салинас разиграха късо след изпълнение на корнер, а таджикистанецът центрира в наказателното поле, където на първа греда Лукас Масоеро се извиси и с глава отбеляза във вратата на Даниел Наумов.

В 13-ата минута Александър Александров центрира в накзателното поле на пловдивчани, където Марио Топузов нанесе слаб удар, който не бе проблем за Луков.

ГОЛ! Момчил Цветанов си отбеляза налеп автогол в 15-ата минута, с който резултат бе изравнен!
Топката бе центрирана отляво в наказателното поле на Локомотив, където Масоеро отклони с глава, а Момчил Цветанов опита да изчисти, но прати топката в собствената си врата.

В 20-ата минута Бирсент Карагарен получи топката на границата на наказателното поле, след което стреля с левия крак, но право в ръцете на стража Наумов.

В 24-ата минута главният арбитър Георги Давидов подмина сто процентова дузпа за тима на ЦСКА. След голямо неразбирателство между Милош Петрович и Мартин Луков, Марио Топузов успя да открадне топката, след което бе задържан от защитника на пловдивчани, но съдийски сигнал за дузпа не последва. От щаба на ЦСКА скочиха бурно срещу това решение на Давидов.

В 38-ата минута Даниел Младенов центрира отдясно, а Мартин Камбуров не успя да играе с топката. Тя стигна до Георги Русев, който стреля от движение извън наказателното поле, но доста неточно.

До края на полувремето не се случи нищо интересно и двата тима се прибраха на почивка при резултат 1:1.

В 48-ата минута нова грешка в защитата на “черно-белите” доведе до отнемане на топката от Марио Топузов, който намери Галин Иванов. Нападателят на гостите стреля, но покрай целта.

В 52-ата минута “смърфовете” пропиляха добър шанс да реализират втори гол. Парвиз Умарбаев открадна една топка в центъра на терена след което пусна извеждащ пас към Минчев. Нападателят на пловдивчани напредна, но вместо веднага да пусне пас към непокрития Митко Илиев, реши да навлезе в наказателното поле, след което потърси пас към капитана на отбора, но защитник на гостите се прибра и успя да изчисти топката.

В 57-ата минута Лукса Салинас направи невероятен пропуск. Кариоката на “смърфовете” се измъкна като на шега от защитата на ЦСКА, след което останал очи в очи с Наумов стреля право в стража на гостите.

В следващите минути темпото на игра спадна и до интересни положения не се стигна.

В 78-ата минута Димитър Илиев направи добър самостоятелен пробив след което стреля, но слабо и право в ръцете на Наумов.

До края на срещата не паднаха повече попадения и двата отбора поделиха точките.

Локо: Мартин Луков, Милош Петрович, Лукас Масоеро, Диниш Алмейда, Момчил Цветанов, Парвиз Умарбаев, Петър Витанов, Бирсент Карагарен, Лукас Салинас, Димитър Илиев (к), Георги Минчев