Локомотив ПловдивТопФутболЦСКА София

СНИМКИ И ВИДЕО: Локомотив усеща сребърните медали на гърдите си и отново е 15-ти май…

Отборът на Локомотив (Пловдив) победи с 2:0 ЦСКА-София в голямото дерби от плейофите на първата шестица в efbet Лига. “Смърфовете” създадоха по чистите положения и напълно заслужено триумфираха с трите точки, които пък почти сигурно ще им осигурят сребърните медали.

Двубоят ще се запозмни и с намесата на системата ВАР при отсъдената дузпа за “черно-белите”. И двата гола за пловдвичани реализира капитанът на тима Димитър Илиев (77,84).

След тази победа Локомотив се откъсна на три точки пред “армейците”, а до края на плейофите остават само два кръга.

В началните минути на двубоя играта се водеше в центъра на терена, като до интересни ситуации не се стигна.

В 11-ата минута се откри първата добра възможност в двубоя, която бе за “черно-белите”. Кристиан Илич изведе Георги Минчев зад гърба на отбраната на “червените”, но ударът на нападателя бе спасен от Димитър Евтимов.

В 19-ата минута Тибо Вион стреля от далечна дистанция, но в страни от целта.

В 28-ата минута Жорди Кайседо бе изведен зад отбраната на “черно-белите” и стреля силно по диагонала, но топката премина на сантиметри от страничния стълб. Телевизионните повторения обаче показаха, че нападателят на “червените” е бил в положение на засада, която обаче не бе маркирана.

До края на полувремето не се случи нищо интересно и двата отбора се прибраха на почивка при нулево равенство.

В 48-ата минута Георги Минчев бе изведен сам срещу Димитър Евтимов, но ударът му бе прекалено слаб и защитник на “червените” изчисти топката пред голлинията.

В 54-ата минута страхотна атака на “черно-белите” преминала през Илиев, Илич и Умарбаев завърши с пас на Цветанов към Минчев, но нападателят се размина с топката.

В 69-ата минута Умарбаев центрира от пряк свободен удар, топката стигна до Карагарен, който стреля, но в ръцете на Евтимов.

ГООООООЛ! Димитър Илиев бележи от дузпа в 76-ата минута и дава преднина на пловдивчани!
“Смърфовете” получиха право да изпълнят дузпа след игра с ръка на Бисмарк Чарлз и намеса на системата ВАР. Димитър Илиев застана зад топката и безкомпромисно реализира за 1:0.

ГОООЛ! Димитър Илиев решава всичко в двубоя с втори гол във вратата на “армейците” в 84-ата минута!
Капитанът на “черно-белите” бележи втория си гол в мача. След ново центриране от фал отляво, Гомис успя да върне топката с глава към Димитър Илиев, който с лекота я насочи в опразнения ъгъл на вратата за 2:0.

До края на срещата пловдвичани ударъжаха аванса си и заслужено се поздравиха с трите точки.

Локо: Илко Пиргов, Диниш Алмейда, Лукас Масоеро, Кристиан Гомис, Момчил Цветанов, Парвиз Умарбаев, Петър Витанов, Бирсент Карагарен, Кристиан Илич, Димитър Илиев (к), Георги Минчев